Przejdź do głównej zawartości

Masaż świecą

Masaż świecę to stosunkowo nowa usługa oferowana w dobrych salonach odnowy biologicznej. Ta dziwnie brzmiąca nazwa może budzić niepokój, ale uspokajamy, gdyż jest to doskonała forma relaksu oraz odprężenia. Do masażu tego wykorzystuje się rozgrzany wosk z aromatycznych świec w 100% naturalnych pochodzenia roślinnego. Sama technika zaczerpnięta została wprost z Indii, gdzie tego typu masaże są idealną formą na głęboki relaks.

Pokaż w mojej okolicy »
Masaż świecą

Jak wygląda zabieg masażu świecą?

Wybierając się do SPA na tego typu zabieg, możecie być pewni, że czeka Was niezapomniane przeżycie. Masaż święcą to nie tylko sam masaż, ale cała atmosfera, która odpręża również i umysł. Zapalone, aromatyczne świece pozwolą się odprężyć, a profesjonalnie wykonany masaż zrelaksować ciało.

Zabieg polega na masowaniu ciała ciepłym olejkiem ze świec, który nie podrażnia i ma niesamowity zapach. Masażystka, wykonując delikatne ruchy, wmasuje olejek w ciało, rozluźniając tym samym spięte mięśnie. Dla jeszcze lepszych efektów w głośnikach słychać relaksacyjną muzykę.

Efekty masażu świecą

Efektem masażu świecą z naturalnych olejków roślinnych jest oczywiście maksymalne odprężenie. To idealna forma relaksu zarówno dla ciała, jak i dla duszy.

Skóra po kontakcie z ciepłymi olejkami ze świec staje się miękka, elastyczna, gładka i odpowiednio nawilżona. Jest to zatem doskonała forma walki z cellulitem czy rozstępami. Regularnie wykonywane zabiegi znacznie poprawiają kondycję skóry.

Masaż świecą - wskazania

Masaż świecą poleca się nie tylko tym, którzy chcą poprawić kondycję skóry. Jest to zabieg przede wszystkim dla osób zestresowanych i przemęczonych. Połączenie wpływu na trzy zmysły, takie jak dotyk, słuch i węch sprawia, że po 60-90 minutach człowiek wychodzi w pełni zrelaksowany i pełen energii.

Przeciwwskazania do masażu świecą

Z uwagi na kontakt z rozgrzaną konsystencją nie zaleca się wykonywać zabiegu u kobiet w trakcie menstruacji oraz będących w ciąży. Nie jest to także dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na nadciśnienie. Z uwagi na naturalne olejki, należy upewnić się, czy nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek ze składników. Warto także pamiętać o tym, by na 2 dni przed planowanym zabiegiem nie wykonywać depilacji ciała.

Masaż świecą - cena

Koszt zabiegu w salonie SPA to wydatek około 90 - 150 zł.