Przejdź do głównej zawartości

Masaż sportowy Łódź

Salony z podobnych kategorii

Płatności online
Bezpieczny salon
Alfabet Piekna - zarezerwuj wizytę

Alfabet Piekna

Masaż

Łagiewnicka 178a, 91-487 Łódź
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów

Wspaniała sprawa. Masaż głowy to masaż - głowy, uszu (absolutny szał), barków, ramion. Namaszczanie głowy olejkiem sprawiło, że się cudownie odprężyłam i poczułam jak wschodnia księżniczka. Tę niewątpliwą przyjemność połączyłam z masażem twarzy i zabiegami pielęgnacyjnymi na twarz. Piękne dopełnienie. Bardzo polecam.

Płatności online
NOWBROW Manufaktura - zarezerwuj wizytę

NOWBROW Manufaktura

Masaż

Drewnowska 58, 91-002 Łódź
Płatności online
Sprzedaż bonów

Pani Wiktoria profesjonalistka. Zawsze oddaje sie w jej rece i za kazdym razem wychodze zadowolona. Dokladnosc,precyzja i oddanie. Bardzo mila osoba,swietnie reprezentujaca firme w ktorej pracuje. Dodam ze masarz bo skonczonych zabiegach to wisienka na torcie w jej wykonaniu. Serdecznie polecam kazdej kobiecie.

Masaż sportowy cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Korzystają z niego nie tylko zawodowi sportowcy, ale również amatorzy, by podnieść wydajność swojego treningu czy zwiększyć możliwości regeneracyjne mięśni. Aby skorzystać z profesjonalnej usługi, warto wybrać gabinet masażu sportowego z Łodzi, korzystając z aplikacji moment.pl. Oprócz funkcji umawiania wizyty przez internet, możliwe jest również sprawdzenie opinii klientów, a także cennika usług.

Jakie funkcje pełni masaż sportowy?

Masaż sportowy w Łodzi działa przede wszystkim regenerująco. Ponadto pełni również rolę rozgrzewającą przed treningiem, rozluźnia mięśnie, a także zwiększa ich wydolność. Wpływa na ogólną poprawę koordynacji. Zakres działania masażu uzależniony jest również od jego rodzaju.

Rodzaje masażu sportowego

Wyróżnia się kilka podstawowych typów masażu sportowego:

- kondycyjny, podtrzymujący. Wykonywany jest pomiędzy regularnymi treningami sportowca (najczęściej co drugi dzień) w celu podtrzymania jego kondycji,

- przedwysiłkowy, przedstartowy. Stanowi uzupełnienie rozgrzewki. Masażysta sportowy w Łodzi skupia się na tych obszarach ciała, które będą najbardziej eksploatowane w czasie wysiłku,

- międzywysiłkowy. Wykonywany jest w przerwie między zawodami, najczęściej po odpoczynku i kąpieli, aby utrzymać aktywność mięśni. W przeciwieństwie do masażu przedwysiłkowego, masażysta skupia się na partiach mięśni, które nie wykonywały wysiłku,

- powysiłkowy. Po zawodach wykonywany jest pełny masaż, który trwa około godziny. Jeśli wykonywany był wysiłek siłowy, to należy odczekać nawet 5-6 godzin. 

Jak wygląda masaż sportowy?

Techniki masażu uzależnione są od rodzaju, jak i zamierzonego celu zabiegu. Jeśli trening angażuje głównie stawy, to masaż opiera się na rozcieraniu. W przypadku angażowania mięśni- wykonuje się ugniatanie. Najczęściej masaż zajmuje około 60 minut, ale czas trwania, jak i intensywność wynika z rodzaju uprawianej dyscypliny oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Podkreśla się jednak znaczenie masażu po wykonanym treningu. Okazuje się również, że zyskuje on ogromną popularność nie tylko w grupie  zawodowych sportowców, ale również amatorów lub osób początkujących. Dzieje się tak za sprawą właściwości regeneracyjnych zabiegu. Masaż sportowy w Łodzi stanowi część odnowy biologicznej pacjenta oraz element wypoczynku czynnego, dzięki czemu mięśnie utrzymywane są w stałej aktywności, nie wykazują  też straty energii. W ten sposób można szybko wrócić do treningów, zachowując dobrą wydolność.