Przejdź do głównej zawartości

Masaż sportowy Kraków

Bezpieczny salon
Studio Masażu i Terapii Naturalnej JuriMo - zarezerwuj wizytę

Studio Masażu i Terapii Naturalnej JuriMo

Masaż

ul. Czarnowiejska 75, 30-049 Kraków
Bezpieczny salon
Rezerwacja przez Booksy

Masaż spełnił moje oczekiwania, wizyta przebiegła miło i sprawnie, efekt - mega odprężenie, relaks, nawet głos masażysty jest bardzo uspokajający i kojący nerwy :) Profesjonalna i dopasowana do potrzeb klienta usługa. Polecam!

Bezpieczny salon
DALI Nailart Studio - zarezerwuj wizytę

DALI Nailart Studio

Masaż

Ulica Kalwaryjska 56, 30-504 Kraków
4.95
Bezpieczny salon

Drugi raz byłem na masażu i jestem szczerze zachwycony podejściem do klienta. Pan Igor skrupulatnie masuje każdy mięsień, rozbija urządzeniem pneumatycznym - przy tym jest bardzo miły i profesjonalny. Trafiłem tu, bo mam blisko, ale warto by tu było przyjechać nawet z drugiego końca miasta. Bardzo polecam!

Human Body Gabinet Masażu - zarezerwuj wizytę

Human Body Gabinet Masażu

Masaż

Jana Długosza 13, 30-512 Kraków
Rezerwacja przez Booksy

Miła atmosfera podczas zabiegu, a mimo to pełen profesjonalizm :) To był chyba najbardziej efektywny masaż w moim życiu, dodatkowo otrzymałam również porady jakie ćwiczenia wykonywać w domu aby moje plecy się 'naprawiły' :) Bardzo polecam i wrócę na pewno!

Płatności online
Bezpieczny salon
Miód i Wanilia - zarezerwuj wizytę

Miód i Wanilia

Masaż

Powstańców 30F, 31-422 Kraków
Płatności online
Bezpieczny salon
Rezerwacja przez Booksy
Sprzedaż bonów

Świetne, nieoczywiste miejsce, w którym można odpocząć na 100%. Zabieg nie tylko był relaksujący, ale przede wszystkim pięknie wygładził i nawilżył skórę. Efekty regeneracji są długotrwałe, nie znikają po „pierwszym prysznicu”. Pani Monika jest specjalistką, a oprócz wykonanego zabiegu udziela merytorycznych informacji, które są nieocenione

Masaż sportowy to jedna z powszechnych form uzupełniania treningu sportowca. Stanowi nie tylko element rehabilitacji po przebytych kontuzjach, ale także część odnowy biologicznej oraz element budowania formy przez zawodnika. Współczesna fizjoterapia łączy masaż sportowy z elementami terapii manualnej tkanek miękkich stawów. W ten sposób sportowiec zyskuje kompleksową opiekę, która pomaga mu budować formę i sięgać po najwyższe wyniki.

Jakie korzyści przynosi masaż sportowy w Krakowie?

Indywidualnie opracowany masaż sportowy w Krakowie niesie ze sobą wiele korzyści. Oddziałuje nie tylko na biomechanikę ruchu, ale również kwestie neurologiczne. Ma również znaczenie z psychologicznego punktu widzenia, wpływając na wyciszenie zawodnika przed startem w zawodach lub mobilizująco. Jako podstawowe zalety masażu sportowego wymienia się:

- zwiększenie zakresu ruchów i elastyczności mięśni, co wpływa na efektywniejsze budowanie kondycji sportowca,

- lepsze dotlenienie i odżywienie komórek,

- poprawę metabolizmu, która przyczynia się bezpośrednio do efektywniejszej wymiany substancji odżywczych między krwią a komórkami,

- szybszą regenerację,

- skrócony czas regeneracji między jednostkami treningowymi,

- szybsza detoksykacja organizmu i większa wydajność mięśni,

- lepsza praca układu nerwowego, większe możliwości relaksacyjne, 

- profilaktyka przeciwkontuzyjna.

Rodzaje masażu sportowego

Masaż sportowy wywodzi się z masażu klasycznego, dlatego czerpie wiele technik właśnie z niego. Podstawowe techniki to: ugniatanie, głaskanie, rozcieranie czy oklepywanie. Podstawowa różnica polega na intensywności podejmowanych ruchów, a także czasie ich trwania. Masaż dobierany jest bardzo indywidualnie do potrzeb sportowca, a także wykonywanej przez niego dyscypliny czy stopnia zaawansowania w sporcie. W związku z tym wyróżnia się następujące rodzaje zabiegów, które wykonuje masażysta sportowy w Krakowie:

- treningowy,

- kondycyjny,

- przedstartowy,

- startowy,

- powysiłkowy,

- kondycyjny.

Jak wybrać gabinet masażu sportowego z Krakowa?

Aby wybrać dobry gabinet masażu sportowego z Krakowa, warto skorzystać z wygodnej aplikacji lub strony internetowej moment.pl, na której znajdują się salony świadczące tego typu usługi. Oprócz możliwości umówienia wizyty przez internet, aplikacja udostępnia opcję zweryfikowania opinii udzielonych przez poprzednich klientów, a także sprawdzenia aktualnego cennika. W ten sposób można zyskać pełny dostęp do najważniejszych informacji bez potrzeby wychodzenia z domu.