Przejdź do głównej zawartości

Masaż sportowy Kraków

Płatności online
Bezpieczny salon
Beauty Tower Instytut Kosmetologii Estetycznej i Modelowania Sylwetki - zarezerwuj wizytę

Beauty Tower Instytut Kosmetologii Estetycznej i Modelowania Sylwetki

Masaż

ul. Sołtysa Dytmara3/U3, 30-126 Kraków
4.97
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów
Sprzedaż produktów

Przyjemny zabieg w trakcie którego czujesz mocne ciepło na twarzy. Już umówiłam się na następny zabieg, bo chcę by moja skóra była bardziej jędrna i nabrała wiosennego blasku.

Płatności online
Bezpieczny salon
ThaiBali - zarezerwuj wizytę

ThaiBali

Masaż

ul. Floriańska 36, 31-021 Kraków
4.97
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów
Sprzedaż produktów

Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnego masażu. Czuje się zdecydowanie bardziej sprawna fizycznie. Na pewno będę jeszcze korzystać z Państwa usług.

Płatności online
Perła Gabinet Kosmetyczny - zarezerwuj wizytę

Perła Gabinet Kosmetyczny

Masaż

Galicyjska 2, 32-087 Zielonki
4.95
Płatności online
Sprzedaż bonów

Piękno jest jak drogocenna perła którą trzeba subtelnie pielęgnować. W naszym gabinecie kosmetycznym troszczymy się o Klientki. Naszym zadaniem jest to, aby wyglądały młodo oraz czuły się atrakcyjne i wypoczęte. Serdecznie zapraszamy na profesjonalne zabiegi upiększające. Możemy zagwarantow

Masaż sportowy to jedna z powszechnych form uzupełniania treningu sportowca. Stanowi nie tylko element rehabilitacji po przebytych kontuzjach, ale także część odnowy biologicznej oraz element budowania formy przez zawodnika. Współczesna fizjoterapia łączy masaż sportowy z elementami terapii manualnej tkanek miękkich stawów. W ten sposób sportowiec zyskuje kompleksową opiekę, która pomaga mu budować formę i sięgać po najwyższe wyniki.

Jakie korzyści przynosi masaż sportowy w Krakowie?

Indywidualnie opracowany masaż sportowy w Krakowie niesie ze sobą wiele korzyści. Oddziałuje nie tylko na biomechanikę ruchu, ale również kwestie neurologiczne. Ma również znaczenie z psychologicznego punktu widzenia, wpływając na wyciszenie zawodnika przed startem w zawodach lub mobilizująco. Jako podstawowe zalety masażu sportowego wymienia się:

- zwiększenie zakresu ruchów i elastyczności mięśni, co wpływa na efektywniejsze budowanie kondycji sportowca,

- lepsze dotlenienie i odżywienie komórek,

- poprawę metabolizmu, która przyczynia się bezpośrednio do efektywniejszej wymiany substancji odżywczych między krwią a komórkami,

- szybszą regenerację,

- skrócony czas regeneracji między jednostkami treningowymi,

- szybsza detoksykacja organizmu i większa wydajność mięśni,

- lepsza praca układu nerwowego, większe możliwości relaksacyjne, 

- profilaktyka przeciwkontuzyjna.

Rodzaje masażu sportowego

Masaż sportowy wywodzi się z masażu klasycznego, dlatego czerpie wiele technik właśnie z niego. Podstawowe techniki to: ugniatanie, głaskanie, rozcieranie czy oklepywanie. Podstawowa różnica polega na intensywności podejmowanych ruchów, a także czasie ich trwania. Masaż dobierany jest bardzo indywidualnie do potrzeb sportowca, a także wykonywanej przez niego dyscypliny czy stopnia zaawansowania w sporcie. W związku z tym wyróżnia się następujące rodzaje zabiegów, które wykonuje masażysta sportowy w Krakowie:

- treningowy,

- kondycyjny,

- przedstartowy,

- startowy,

- powysiłkowy,

- kondycyjny.

Jak wybrać gabinet masażu sportowego z Krakowa?

Aby wybrać dobry gabinet masażu sportowego z Krakowa, warto skorzystać z wygodnej aplikacji lub strony internetowej moment.pl, na której znajdują się salony świadczące tego typu usługi. Oprócz możliwości umówienia wizyty przez internet, aplikacja udostępnia opcję zweryfikowania opinii udzielonych przez poprzednich klientów, a także sprawdzenia aktualnego cennika. W ten sposób można zyskać pełny dostęp do najważniejszych informacji bez potrzeby wychodzenia z domu.