Przejdź do głównej zawartości

Masaż sportowy Gdańsk

KASHMIR SPA Malwina Markowska - zarezerwuj wizytę

KASHMIR SPA Malwina Markowska

Masaż

Lawendowe Wzgórze 16/1u, 80-175 Gdańsk
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów
Sprzedaż produktów

Jestem zadowolona po błogim masażu całego ciała, relaks na podgrzewanym łóżku, w otoczeniu świec i pięknych melodii, Pani Marlena z uśmiechem zadbała o mój komfort w 100%. Po zabiegu ciało świetnie nawilżone i ujędrnione. Polecam serdecznie.

Salony z podobnych kategorii

Masaż sportowy to stały element przygotowań sportowca do jego aktywności w zawodach, olimpiadach i innych turniejach sportowych. Celem zabiegu jest wzmocnienie mięśni, przyspieszenie ich regeneracji, przeciwdziałanie zakwasom, jak i lepsze przygotowanie do zawodów.

Gabinet masażu sportowego z Gdańska - oferta

Istnieje kilka rodzajów masażu sportowego. Każdy inspirowany jest masażem klasycznym. Pierwszym etapem jest zatem głaskanie skóry, a ostatnim wyciskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie ciała. Każdy z tych elementów wykonywany jest z określoną intensywnością i dynamiką- większą niż w przypadku masażu amatorów. Z tego powodu zabieg może okazać się bolesny, ponieważ stanowi część przygotowań sportowca. Jego przebieg jest podobny do masażu izometrycznego, ponieważ przywraca mięśniom siłę i właściwą masę, poprawia krążenie limfy, pomaga zregenerować mięśnie i dotlenia skórę. Zwykle masażysta sportowy w Gdańsku skupia się na trzech partiach mięśni, które najczęściej ulegają kontuzjom, są to: łydki, zginacze bioder oraz mięsień pośladkowy średni.

Jakie efekty daje masaż sportowy w Gdańsku?

Masaż sportowy pobudza układ ruchu przed planowanym wysiłkiem i zmniejsza efekt zmęczenia po nim. Poprzez stymulację krążenia krwi i limfy zapewnia lepsze odżywienie mięśni. W ten sposób stają się one lepiej rozgrzane i rozluźnione. Ponadto masaż ma na celu poprawić metabolizm, redukuje stres, a także nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego: biegunki i zaparcia. Dobrze wykonany masaż zapobiega kontuzjom i powstawaniu zakwasów po treningu. Podsumowując, pomaga organizmowi efektywniej przygotować się do wysiłku i zminimalizować jego szkodliwe konsekwencje.

Masaż sportowy - wskazania i przeciwwskazania

Masaż sportowy w Gdańsku przeznaczony jest dla zawodowych sportowców jako wsparcie aktywności fizycznej oraz element przygotowań do zawodów. Z tego powodu odradza się jego stosowanie u amatorów, którzy nie trenują zawodowo. Przeciwwskazanie stanowią również infekcje, ale przede wszystkim ciąża, choroby układu krążenia oraz choroby przewlekłe (np. nowotwory). 

Jak wybrać gabinet masażu sportowego z Gdańska?

Wybierając gabinet masażu sportowego w Twojej okolicy w Gdańsku, warto skorzystać ze strony internetowej lub aplikacji moment.pl. Dzięki wygodnym filtrom można tam uzyskać wiedzę na temat położenia gabinetu, cennika, jak i opinii klientów. Termin wizyty można umówić przez internet bez wychodzenia z domu. Następnie wystarczy przyjść do salonu i skorzystać z zamówionej usługi.