Przejdź do głównej zawartości

Masaż próżniowy

Medycyna w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija, jednym z jej osiągnięć jest masaż próżniowy ciała. Nie dość, że regeneruje skórę, to dodatkowo działa odprężająco i regeneracyjnie na organizm człowieka. Inaczej nazywany jest masażem na cellulit.

Pokaż w mojej okolicy »
Masaż próżniowy

Czym jest masaż próżniowy i na czym on polega?

Masaż próżniowy, zwany inaczej masażem SPM jest zabiegiem na cellulit, poprawiający ukrwienie skóry oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny.

Przeciwwskazania do masażu próżniowego

Masaż próżniowy jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, lecz mimo to występuje kilka przeciwwskazań do wykonania tego typu zabiegu.

Masaż próżniowy nie jest zalecany:

  • kobietom w ciąży oraz tym,

  • kobietom, które aktualnie mają miesiączkę,

  • osobom posiadającym popękane naczynia krwionośne,

  • w ostrych stanach zapalnych,

  • w chorobach żył,

  • w przebiegu chorób nowotworowych.

Korzyści z masażu próżniowego i wpływ na organizm człowieka

Głównymi korzyściami z wykonania masażu próżniowego jest zredukowanie cellulitu, rozbicie tkanki tłuszczowej, poprawienie napięcia zmęczonej skóry, regeneracja i odnowienie jej. Dodatkowo za pomocą masażu próżniowego jest możliwość poprawy kształtów piersi i ud oraz ich wymodelowanie. Zabieg ten ma pozytywny wpływ na nasz organizm, jest to metoda nieinwazyjna, czyli nie powodująca nam krzywdy, przerwania ciągłości naskórka, ani innych komplikacji zdrowotnych.

Masaż próżniowy, jak wygląda - krok po kroku

Przed zabiegiem i po nim należy wypić około pół litra czystej wody, aby ułatwić pracę układowi moczowemu - pomóc mu wydalić niepotrzebne dla organizmu substancje.

Zabieg sam wykonywany jest w najwygodniejszej pozycji dla klienta. Kosmetolog smaruje miejsce masażu substancją tłustą, najczęściej jest to oliwka lub olej. Następnie przykłada do skóry specjalnie przystosowane nakładki, wybiera komfortową dla osoby siłę zasysania i przesuwa je zgodnie z kierunkiem biegnięcia mięśni. Maszyna zasysa skórę pod wcześniej wybraną siła, co powoduje lepsze ukrwienie skóry.

Czas trwania masażu wynosi około 30- 40 minut.

Ile to wszystko kosztuje?

Masaż próżniowy twarzy możemy wykonać już od kwoty 50 złotych, lecz ostateczna cena zależy od miejsca wykonania tego zabiegu. Średnia cena masażu na całe ciało wynosi około 100- 150 złotych. Za dodatkową opłatą jest możliwość wykonania go w domu.

Masaż próżniowy jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i bezpiecznym dla zdrowia. Ma wysoką skuteczność oraz daje wiele korzyści, poczynając od prawidłowego ukrwienia skóry, po zmniejszenie cellulitu. Dodatkowym atutem jest jego cena, która nie jest aż tak bardzo wysoka.