Przejdź do głównej zawartości

Masaż odchudzający - zastosowanie i wpływ na organizm

Odkąd styl życia fit, zdrowe odżywianie, a przede wszystkim szczupłość stały się czymś więcej niż trendem - raczej absolutnym wymogiem współczesnego społeczeństwa, wiele branż stara się zaoferować klientom usługi, które pomogą im w osiągnięciu szczupłej sylwetki.

Pokaż w mojej okolicy »
Masaż odchudzający - zastosowanie i wpływ na organizm

Czym jest masaż odchudzający

Masaż odchudzający czy też odchudzanie masażem jest jedną z przyjemniejszych form masażu, ponieważ oprócz efektów odchudzających, relaksuje i oczyszcza ciało. Masaż odchudzający może mieć różne formy, ale najbardziej popularny to masaż odchudzający bańką chińską lub masaż odchudzający manualny. Masować można prawie każdą część ciała, którą pragnie się wyszczuplić, najczęściej klientów interesuje masaż odchudzający ud i masaż odchudzający brzucha.  

Na czym polega masaż odchudzający

Masaż odchudzający ma za zadanie usprawnić krążenie w wybranym miejscu. Np. masaż odchudzający brzucha sprawia, że poprawia się ukrwienie i przepływ limfy, miejsce rozgrzewa się i dochodzi do uwolnienia podskórnych toksyn, usunięcia wody oraz, w wyniku procesu termicznego, spalenia tłuszczu w komórkach. Oczywiście, by osiągnąć widoczny i trwały efekt, masaż należy powtarzać regularnie. Masaż odchudzający to zestaw określonych ruchów dłoni po wybranym miejscu, przeważnie lekko uciskających, szczypiących lub zasysanie skóry w gumowej bańce chińskiej.

Masaż odchudzający technika - czyli masaż odchudzający krok po kroku

Przed masażem dobrze jest wziąć kąpiel rozgrzewającą. Skóra musi być osuszona, nie powinno się samodzielnie nakładać żadnych kosmetyków. Masażysta najprawdopodobniej użyje olejków o działaniu wyszczuplającym, ujędrniającym lub antycelulitowym. Ruchy są na początku powolne i dość delikatne, okrężne. Z czasem przybierają na sile, stają się spiralne, a masażysta może wywierać mocniejszy nacisk na skórę w celu pobudzenia krążenia.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu odchudzającego

Jak każdy zabieg, nawet ten najbardziej bezpieczny, posiada pewną listę schorzeń, które wykluczają możliwość jego wykonania. Jest to przede wszystkim:

  • ciąża,

  • karmienie piersią,

  • epilepsja,

  • rozrusznik serca,

  • chemioterapia,

  • przerwanie ciągłości skóry,

  • zmiany zapalne w obrębie miejsca poddawanego zabiegowi.

Masaż odchudzający - efekty ?

Możesz oczekiwać naprawdę widocznych efektów, jeśli masażowi poddajesz się regularnie, np. raz w tygodniu. Dobrze połączyć go z dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Masaż odchudzający - cena

Cena jest uzależniona od obszaru poddawanego masażowi i waha się średnio od 40 zł za masaż ramion do 100 zł za masaż całych nóg.