Przejdź do głównej zawartości

Masaż miodem

Relaksacyjny oraz oczyszczający zabieg, który od dawna stosowany jest w wielu krajach. Masaż miodowy jest pewnego rodzaju terapią, w czasie której wykorzystywane są lecznicze właściwości miodu. Ten naturalny zabieg pozwoli nie tylko zrelaksować się, ale również zregenerować skórę oraz wzmocnić pracę komórek.

Pokaż w mojej okolicy »
Masaż miodem

Lecznicze właściwości miodu

Miód zawiera mnóstwo właściwości leczniczych. Pomaga między innymi zregenerować tkankę, wzmocnić pracę komórek oraz odżywia ciało. Zawierająca bardzo wiele witamin, mikroelementów oraz enzymów przyjemna w dotyku konsystencja sprawia, że jest to doskonała, naturalna biostymulacja. Miód pomaga w regeneracji, dzięki czemu jest doskonały w gojeniu odmrożeń, oparzeń oraz ran.  

Masaż miodem - jak wygląda zabieg?

Miód podgrzany do temperatury około 38°C zmienia swoją konsystencję, dzięki czemu masażysta może przystąpić do wykonywania zabiegu. Sam masaż polega na wklepywaniu preparatu w skórę. W czasie masażu miód zmienia kolor, co świadczy o oczyszczaniu. Ze względu na swoją konsystencję, miód ma dużą przyczepność do ciała. Zabieg trwa około 40-60 minut, do momentu aż miód w całości zniknie ze skóry. By efekty zabiegu były zadowalające, zaleca się powtórzenie masażu - 6 do 8 serii.  

Jakie korzyści daje masaż miodem?

Wklepywanie miodu w skórę, z uwagi na jego konsystencję, powoduje usunięcie toksyn przez gruczoły potowe. Zabieg ten ma więc wiele pozytywnych korzyści, w tym jest pomocny w leczeniu różnych schorzeń. Ponadto ma on niebagatelny wpływ na skórę, regenerując ją i odżywiając, dzięki czemu poprawie ulega również jej wygląd. Masaż miodem jest pomocny również w walce z cellulitem oraz rozstępami, gdyż poprawia krążenie oraz wzmacnia cały układ nerwowy. Jego właściwości wpływają również na poprawę układu odpornościowego. Sam masaż wpływa na nastrój, redukuję ból i stany zapalne stawów. Jest więc idealną formą relaksu po wysiłku fizycznym.

Przeciwwskazania do masażu miodem

W tym zabiegu wykorzystuje się naturalne właściwości miodu. Dlatego też nie jest on wskazany osobom mającym uczulenia na produkty pszczele. Nie należy go wykonywać również u osób chorych na miażdżycę, żylaki czy nowotwory. Nie wolno również robić masażu miodem u kobiet w ciąży, a także u osób z gorączką.

Cena masażu miodem

Zabieg masażu miodem to koszt około 150 zł.