Przejdź do głównej zawartości

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to jeden z najlepszych sposobów na rozluźnianie mięśni. Po ciężkim i stresującym dniu w pracy relaks i odpoczynek są nie do przecenienia. W tym artykule dowiecie się, na czym polega klasyczny masaż, kto może go stosować oraz jaki wpływ na nasz organizm ma masaż.

Pokaż w mojej okolicy »
Masaż klasyczny

Na czym polega masaż klasyczny ?

Najprościej ujmując jest to odpowiednie uciskanie mięśni w ten sposób, aby się rozluźniły i funkcjonowały bez ograniczeń. Duże znaczenie ma rodzaj ruchów, siła, kierunek i kolejność wykonywania uciśnięć. Kolejność w przypadku masażu klasycznego jest bardzo ważna. Zaczynamy od głaskań, następnie przechodzimy do rozcierań, ugniatań, ucisków, wibracji i kończymy masaż ponownym przegłaskaniem.

Masaż klasyczny zastosowanie, wpływ na organizm

Gdy jesteśmy przemęczeni, odczuwamy ból lub po prostu chcemy się zrelaksować — to właśnie masaż klasyczny, jest zabiegiem na który powinniśmy się wybrać. Jest nieco mocniejszy w działaniu niż masaż relaksacyjny. Efektem po masażu klasycznym jest przypływ sił, regeneracja oraz psychiczny komfort.

Masaż klasyczny krok po kroku

Masaż klasyczny niestandardowe ruchy. Nie są to proste ruchy, a trudne do nauczenia kombinacje. Aby nauczyć się takiej wiedzy należy przejść odpowiednie specjalistyczne szkolenie lub kurs. Jak wygląda zatem cały proces ? Na początku w zależności od rodzaju należy bądź nie wziąć kąpiel rozgrzewając mięśnie. Następnie wystarczy się odprężyć i oddać w ręce specjalisty. Ze strony masażysty sprawa jest bardziej skomplikowana. Musi od odpowiednio stopniowo uciskać mięśnie według opracowanego schematu. Siła, ruchy, plan masażu — to wszystko wpływa na efekt.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu klasycznego

Wskazaniem jest przemęczenie, choroby kostne i mięśniowe, ból, lub chęć poprawy wydajności organizmu.

Przeciwwskazania do masażu klasycznego to:

  • wady kostne,

  • nadwrażliwość mięśniowa,

  • choroba nowotworowa.

Przed rozpoczęciem masażu należy zaczerpnąć opinii lekarza, który sprawdzi, czy masaż nam nie zaszkodzi i przyniesie zamierzony efekt.

Masaż klasyczny- cena

Ceny w zależności od masażysty i rodzaju masażu różnią się od siebie. Te najprostsze — klasyczne masaże zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Masaż klasyczny w domu może być odrobinę droższy z uwagi na potrzebę dojazdu masażysty. To zdecydowanie najlepiej zainwestowane środki, jeśli w zamian otrzymamy regenerację ciała i siły witalne.

Masaż klasyczny to najprostszy i najlepszy sposób na rozluźnienie mięśni i nabranie sił przed kolejnym dniem. Łączy on w sobie prostotę i skuteczność. Daje bardzo dobre efekty, a stosunek ceny do zysków jest zdecydowanie lepszy od innych form relaksu.