Przejdź do głównej zawartości

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to ciekawy zdobywający coraz większą popularność zabieg. Lista jego zalet jest długa, między innymi: poprawia wygląd skóry, rozluźnia mięśnie i sprzyja ich regeneracji oraz zmniejsza obrzęki. Nie może więc dziwić, że wśród osób, które zdecydowały się na masaż gorącymi kamieniami opinie są bardzo pozytywne.

Pokaż w mojej okolicy »
Masaż gorącymi kamieniami

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami?

Starożytne Chiny i Indie są miejscem, z których wywodzi się masaż gorącymi kamieniami metodyka tego zabiegu jest opisana w tekstach liczących kilka tysięcy lat. Polega on na nagrzaniu specjalnych, bazaltowych kamieni, a następnie ich odpowiednim ułożeniu i odpowiednim przesuwaniu po ciele masowanego.

Masaż gorącymi kamieniami - zastosowanie, wpływ na organizm

Wśród osób stosujących masaż gorącymi kamieniami efekty objawiają się rozluźnieniem spiętych mięśni i stawów. Powoduje to odczucie głębokiego relaksu, zmniejszającego poziom odczuwanego stresu. Inny pozytywny wpływ na organizm to poprawa krążenia.

Masaż gorącymi kamieniami krok po kroku

Pierwszym krokiem jest rozgrzanie kamieni do temperatury 42-50 C, następnie są one nakładane na ciało. Należy pamiętać, że w trakcie zabiegu, jakim jest masaż gorącymi kamieniami techniki podczas niego używane czerpią z filozofii Wschodu. Dlatego kamienie układane są w okolicach czakr, czyli punktów energetycznych organizmu. Przy odpowiednim doświadczeniu można nawet przeprowadzić masaż gorącymi kamieniami w domu.

Przygotowanie do masażu gorącymi kamieniami

O czym należy pamiętać decydując się na masaż gorącymi kamieniami i jak się przygotować? Przed zabiegiem należy się rozebrać do bielizny i zdjąć wszystkie ozdoby i biżuterię. Masaż przeprowadza się na czystym ciele, dlatego należy również pamiętać o wcześniejszym prysznicu.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami.

Ten zabieg jest wskazany dla osób które:

  • są zestresowane,

  • mają napięte mięśnie,

  • cierpią na bóle pleców,

  • są przemęczone.

Przeciwwskazania to między innymi:

  • ciąża,

  • choroby serca i układu krwionośnego,

  • stany zapalne,

  • gorączka.

Masaż gorącymi kamieniami - cena

Koszty takiego masażu są zróżnicowane, ale cena wynosi najczęściej od 70 do 300 złotych.

Lista zalet tego rodzaju zabiegu i jego unikalność sprawiają, że jest to atrakcyjna alternatywa dla zwykłego masażu. Dlatego warto rozważyć taką opcję przy szukaniu pomysłu na odprężenie i relaks.