Przejdź do głównej zawartości

Masaż bańką chińską Kraków

Masaż bańką chińską kojarzony jest głównie z zastosowaniem leczniczym. Okazuje się, że z jego pomocą można również wpłynąć na modelowanie sylwetki. Gdzie umówić się w Małopolsce na taki zabieg? Jak pracują masażyści masujący bańką chińską w Krakowie? 

Na czym polega masaż bańką chińską?

To metoda, która opiera się na działaniu próżniowego zasysania skóry oraz znajdujących się bezpośrednio pod nią tkanek. Przed rozpoczęciem działań właściwych należy skórę nawilżyć za pomocą specjalnych olejków. W dalszej kolejności rozgrzane bańki układane są na skórze, dzięki czemu powstaje podciśnienie zasysające skórę do wnętrza bańki. Seans zajmuje od 15 do 30 minut, a w przypadku większych partii ciała nawet do 60 minut.

Masaż bańką chińską w Krakowie - wskazania  i przeciwwskazania do zabiegu

Oprócz działań leczniczych ten rodzaj masażu wykazuje działanie antycellulitowe oraz relaksujące, dlatego wymienia się następujące wskazania do zabiegu:

- spowolniona przemiana materii,

- zaburzony proces detoksykacji, zaburzenia układu krążenia,

- widoczny cellulit,

- bóle kręgosłupa,

- napięcia mięśniowe.

Jeśli chodzi natomiast o przeciwwskazania do zabiegu, to każdy gabinet masażu bańką chińską z Krakowa przeprowadza z pacjentem wywiad, podczas którego ustala ewentualne zagrożenia. W związku z tym zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które mają gorączkę niewiadomego pochodzenia, chorują na nowotwór oraz schorzenia zakaźne i hemofilię. Ponadto zabieg nie jest wskazany w grupie pacjentów z żylakami, cerą naczynkową, a także tych, którzy ukończyli 80 lat. Powstrzymać powinny się również kobiety w okresie menstruacji oraz w ciąży. 

Masaż bańką chińską w Krakowie - jak często wykonywać?

Częstotliwość zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od jego celu. Specjaliści wskazują, że najlepiej, gdy wykonywany jest w serii od 10 do 20 zabiegów, nie rzadziej niż co 3 dni. Po ukończeniu pełnej serii można przystąpić do zabiegów przypominających, profilaktycznych- wykonywanych co tydzień. Po ustąpieniu objawów lub osiągnięciu wyznaczonego celu, można zaprzestać masażu.

Jak umówić się na wizytę na masaż bańką chińską w Krakowie?

Aby zarezerwować dogodny termin masażu bańką chińską, wystarczy pobrać darmową aplikację moment.pl. Dzięki niej można umówić termin w dowolnym miejscu, sięgając po prostu po telefon. Aplikacja posiada praktyczne filtry, dzięki którym znajdziesz interesującą Cię usługę, a także gabinet znajdujący się w pobliżu. Sprawdzisz również dostępne opinie klientów oraz porównasz ceny różnych gabinetów w okolicy.