Przejdź do głównej zawartości

Drenaż limfatyczny Warszawa

Drenaż limfatyczny w Warszawie to zabieg dla pań

Panie cierpią na zastoje limfy, cellulit, obrzęki. Drenaż pomaga rozwiązać takie problemy. Masaż limfatyczny w Warszawie można znaleźć w każdej stołecznej dzielnicy. Gabinet masażu limfatycznego z Warszawy to miejsce, w którym oferowany jest profesjonalny masaż, czyli inaczej rzecz ujmując drenaż. Każda osoba ma szansę z niego skorzystać. Wykonywany jest ręcznie, przez eksperta, który wie jak masować, by limfa układała się tak, jak trzeba. Taki masaż leczy obrzęki oraz zastoje. Niejedna osoba jest chętna do korzystania z niego. 

Co daje drenaż limfatyczny?

Drenaż pomaga zwalczać cellulit, wspomaga odchudzanie, pozwala zwalczyć obrzęki i zastoje. Drenaż limfatyczny można wykonać ręcznie lub za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki temu zabiegowi regulowana jest gospodarka wodna w organizmie. Zastoje wody w mięśniach nie są dobrym objawem, trzeba je zwalczać i dbać o własne ciało. Jeśli nie można tego zrobić samodzielnie, to warto zgłosić się do specjalisty. Masażysta pobudza do pracy komórki w ciele, poprawia ich odżywienie, usprawnia krążenie krwi. Drenaż jest dobry dla osób w każdym wieku, także dla młodych mam. Zastoje limfy mogą być bardzo szkodliwe i mogą przyczynić się do chorób wewnętrznych, dlatego warto skutecznie z nimi walczyć. Co najmniej dziesięć zabiegów pomoże w dojściu do dobrego stanu. Później co miesiąc trzeba powtarzać takie zabiegi - dwa-trzy wystarczą. Podczas drenażu limfatycznego głaskane są nogi, a masażysta rozciera je i ugniata. Tkanki są rozgrzane. Zabieg można też wykonywać na fotelach masujących, korzystając z masażerów ręcznych czy specjalnych spodni podłączonych do prądu. Jednak najlepszy jest drenaż wykonywany przez człowieka, działa najskuteczniej. 

Masaż limfatyczny to 10-15 ruchów na minutę. Podczas takiego masażu nie powinien pojawić się ból, ale można poczuć ściskanie. Masaż tego rodzaju trwa około 30-60 minut. Można go stosować na rękach i nogach. Zabieg należy powtarzać, a po zabiegu pije się wodę, aby usunąć toksyny z organizmu. Masaż limfatyczny zalecany jest osobom, które wiele godzin dziennie siedzą lub stoją, dlatego ich nogi są zmęczone, czasami cierpią na syndrom ciężkich nóg. Skuteczność takiego masażu jest wysoka. Należy przyzwyczaić się do tego, że po zabiegu występuje wzmożone parcie na pęcherze. Dzięki masażowi można poczuć lekkość w nogach i obserwować zanik obrzęków czy cellulitu. Zachęcamy do takiego zabiegu panie mające problem z opuchlizną kostek czy zastojami limfy. Gabinet masażu limfatycznego z Warszawy działa skutecznie i z pełną dbałością o każdego klienta. Warto sprawdzić.