Przejdź do głównej zawartości

Makijaż sylwestrowy

Każda z nas przez cały rok czeka, aby zaszaleć w Sylwestra i wyglądać przy tym naprawdę wyjątkowo. W tym wypadku kluczową sprawą jest makijaż na imprezę, czyli tzw. makijaż okolicznościowy. Jest nieco inny niż zwykły makijaż wieczorowy. Tutaj można naprawdę zaszaleć. Dozwolone są wszelkie brokaty, połyskujące cienie oraz efektowne sztuczne rzęsy. Makijaż sylwestrowy z użyciem brokatu jest w tym dniu wręcz wskazany. Przekonaj się, jak wygląda makijaż sylwestrowy krok po kroku.

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż sylwestrowy

Jak wykonać makijaż sylwestrowy?

Schemat wygląda bardzo podobnie jak przy zwykłym makijażu. Rozpoczynając makijaż sylwestrowy brokatowy, najpierw aplikujemy krem na twarz. Kolejny etap to baza, podkład i puder. W celu ukrycia mankamentów używamy korektora. Następnie podkreślamy policzki bronzerem lub różem. Nie można zapomnieć także o brwiach. Najważniejszy element makijażu stanowią oczy. Powinny być wyraźnie podkreślone, np. przez użycie brokatu. Na koniec zostaje pomalowanie ust.

Trendy w makijażu sylwestrowym

Drapieżne, mocno zaakcentowane spojrzenie to typowa cecha makijażu na Sylwestra. Wiele kobiet na zabawę sylwestrową wybiera ponadczasowe smoky eyes. Jednak nie do każdego typu urody, pasuje ten rodzaj makijażu. Na przykład inaczej wygląda makijaż sylwestrowy dla blondynek. Nie zaleca się używania kolorów w czarnej i bardzo ciemnej tonacji, ponieważ mogą jedynie przytłoczyć wygląd. Trendy dyktują w tym przypadku tonacje brązów oraz mocno podkreślone usta.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na makijaż sylwestrowy?

W pierwszej kolejności warto poszukać sprawdzonego salonu kosmetycznego. Można też podpytać koleżanki, które z pewnością polecą nam dobrą makijażystkę. W końcu makijaż na imprezę sylwestrową powinien nas wyróżniać oraz wprawić w dobry nastrój. Należy pamiętać także o utrwaleniu makijażu, przecież musi wytrzymać całą noc.

Jak wygląda wykonanie makijażu koktajlowego i dla kogo on jest odpowiedni?

Makijaż na Sylwestra wykonuje się niemal identycznie, jak makijaż wieczorowy. Różnica polega jednak na wykorzystaniu brokatowych lub połyskujących cieni. Makijaż sylwestrowy powinien być także bardzo trwały. Nieco inaczej wykonuje się makijaż sylwestrowy dla blondynek. Delikatnie rozświetlona twarz, brązowe smoky eyes oraz mocno podkreślone usta, będą naprawdę dobrze wyglądać. Czarny kolor „przydymionego oka”’ przy blond włosach byłby zbyt ciężki.

Koszt usługi. Od czego zależy?

Cena za makijaż na imprezę sylwestrową wynosi ok. 120 zł – 220 zł. Różni się w zależności od sławy makijażystki oraz renomy salony kosmetycznego.

Jeśli więc zastanawiasz się, jaki makijaż będzie idealny na zakończenie starego i jednocześnie powitanie Nowego Roku – wybierz makijaż sylwestrowy brokatowy! To uniwersalny rodzaj makijażu, który zapisał się w ponadczasowych trendach sylwestrowych.