Przejdź do głównej zawartości

Makijaż studniówkowy

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego maturzysty jest studniówka. Młode dziewczyny chcą wyglądać w tym dniu wyjątkowo. Piękna sukienka, fryzjer i elegancki makijaż na studniówkę, to przecież podstawa. Zwykle wiele dziewcząt decyduje się na delikatny makijaż studniówkowy. Zobaczmy, jak należy wykonać makijaż studniówkowy krok po kroku.

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż studniówkowy

Próbny makijaż studniówkowy

Bal maturalny jest ważnym dniem i chcemy wyglądać w tym dniu naprawdę dobrze. Gdy decydujemy się na makijaż w profesjonalnym salonie kosmetycznym, warto umówić się na makijaż próbny, aby w dniu balu wszystko poszło zgodnie z planem. W takiej sytuacji będziemy miały pewność, że kosmetyki nas nie uczulą. Próbny makijaż studniówkowy zaoszczędzi nam także stresu oraz ewentualnych niespodzianek tuż przed balem. Odpowiednio dobrany do naszej urody makijaż sprawi, że będziemy czuć się pewnie.

Rodzaje makijaży studniówkowych

Makijaż na studniówkę wykonywany jest zwykle na wzór makijażu wieczorowego. Powinien podkreślić naturalne piękno. Na tę okazję stosuje się zwykle delikatny makijaż. Wiele dziewcząt wybiera odcienie brązów i szarości. Dobrze wygląda również lekki smoky eyes. Makijaż dopasowany jest indywidualnie do typu urody maturzystki oraz koloru oczu. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku podkład rozświetlający.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na makijaż studniówkowy?

Najważniejszą cechą, jaką powinien posiadać makijaż na studniówkę to trwałość. Nie może się w żaden sposób rozmazywać. Co może być wyzwaniem biorąc pod uwagę, że klimat panujący na sali nie sprzyja utrzymaniu trwałości makijażu. Tańce trwające do rana oraz intensywna zabawa, to przecież norma. Warto więc skorzystać ze specjalnych utrwalaczy. Wybierając się na makijaż, można zabrać ze sobą zdjęcie sukienki. Dzięki temu makijażystka łatwiej dopasuje idealny makijaż.

Jakie są nieprzemijalne trendy?

Ponadczasową zasadą makijażu jest umiar i równowaga. Oznacza to, że jeśli chcemy mocno podkreślić oczy, to usta powinny być bardzo delikatnie umalowane. I na odwrót,  jeśli malujemy mocno usta, to z kolei oczy podkreślamy delikatnie. Nieprzemijalnym trendem są także delikatne smoky eyes oraz użycie podkładu rozświetlającego. Stanowią doskonałe dopełnienie, które sprawi, że delikatny makijaż studniówkowy będzie bardzo elegancki.

Koszt usługi. Od czego zależy?

Cena makijażu studniówkowego to około 80 zł – 100 zł. Koszt makijażu studniówkowego zależy przede wszystkim od rodzaju kosmetyków oraz czasu wykonania. Oznacza to, że trwalszy makijaż, do wykonania którego użyto utrwalaczy oraz profesjonalnych kosmetyków, będzie droższy.

Opisany powyżej makijaż studniówkowy krok po kroku, daje nam wizualny obraz wykonania usługi przez profesjonalną makijażystkę. W końcu studniówka jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka i warto zadbać o swój wygląd.