Przejdź do głównej zawartości

Makijaż ślubny

Ślub to najważniejszy dzień w życiu kobiety. Poza suknią ślubną, salą weselną, kwiatami oraz wizytą u fryzjera, Panna Młoda musi pomyśleć także o perfekcyjnym makijażu ślubnym. To przecież kluczowy element jej wyglądu. Z pewnością każda Panna Młoda chce, aby dosłownie wszystko było dopięte na ostatni guzik. A więc i makijaż powinien być w tym dniu perfekcyjny.

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż ślubny

Czego należy się wystrzegać?

W tak ważnym dniu, bardzo ciężko powstrzymać się od wzruszenia. Dlatego makijaż powinien być wykonany z wodoodpornych kosmetyków. Oczywiście nie można aplikować zbyt dużej ilości. Ważne jest też, aby makijaż ślubny był odpowiednio utrwalony. Musi przecież wytrzymać całą noc. Kluczową rolę odgrywa podkład. Najlepiej użyć kosmetyków wysokiej jakości, które nie spłyną z twarzy po kilku godzinach.

Makijaż próbny – co warto o nim wiedzieć?

Umówienie się na makijaż próbny przed ślubem jest niezwykle ważne. Dzięki takiej wizycie wstępnie ustalimy, jak finalnie ma wyglądać makijaż. Możemy liczyć na kilka opcji, które powinna zaproponować makijażystka. W takiej sytuacji łatwiej będzie nam się zdecydować, wybierając idealny makijaż ślubny. Podczas wykonywania makijażu, wręcz wskazane są nasze uwagi, jeżeli czegoś nie akceptujemy lub nam się nie podoba. Rozmowa z wizażystką doprowadzi wówczas do opracowania idealnej koncepcji.

Najważniejsze aspekty makijażu ślubnego

Najważniejsze w makijażu ślubnym jest to, aby w sposób naturalny podkreślił urodę oraz wydobył to, co najpiękniejsze. Oczywiście powinien też ukryć wszelkie niedoskonałości. Makijaż ślubny ma być trwały, aby wytrzymał całą noc. Ponadto, Panna Młoda powinna dobrze wyglądać zarówno na zdjęciach, jak i w rzeczywistości. Koniecznie pamiętajmy o proporcjach, tzn. mocne oko – lekko podkreślone usta i odwrotnie.

Ile kosztuje makijaż ślubny?

Makijaż ślubny nie należy do tanich usług. Profesjonalne wykonanie makijażu kosztuje od 100 zł do nawet 400 zł.