Przejdź do głównej zawartości

Makijaż próbny

Makijaż ślubny w tym najważniejszym dniu powinien być wykonany perfekcyjnie, dlatego tak ważne jest umówienie się na makijaż próbny. Wizażystka pomoże Ci dokładnie zaplanować, jak finalnie będzie wyglądał Twój makijaż ślubny. Dzięki temu będziesz miała możliwość zobaczyć i ocenić, czy Ci się podoba. Kiedy najlepiej wykonać próbny makijaż ślubny?

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż próbny

Dlaczego warto wykonać makijaż próbny?

Próbny makijaż ślubny jest bardzo ważny. Dzięki niemu w dniu ślubu zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów i stresu. W dodatku będziemy miały wizualne wyobrażenie o naszym wyglądzie, które często budzi wiele niepewności. Mało tego, będziemy spokojne o to, że żaden z użytych kosmetyków nas nie uczuli. Tego typu test jest wręcz konieczny. Dzięki niemu możemy sprawdzić, jak długo trzyma się makijaż i czy jest trwały.

Rodzaje makijaży próbnych

Wybierając się na próbny makijaż ślubny, możemy liczyć na kilka opcji do wyboru, oczywiście, jeśli nie posiadamy własnej koncepcji. Wizażystka zaproponuje nam kilka rodzajów makijażu, od niezwykle delikatnych wręcz naturalnych, po nieco mocniejsze, czy nawet drapieżne. Ten rodzaj makijażu musi być indywidualnie dopasowany do typu urody przyszłej Panny Młodej. Podczas makijażu próbnego bardzo ważne są również nasze własne sugestie. W końcu makijaż ślubny ma nas ozdobić oraz sprawić, że będziemy się czuły najważniejsze w tym dniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na makijaż próbny?

Warto przemyśleć, jak chcemy, aby nasz makijaż wyglądał w tym najważniejszym dniu w życiu. Najlepiej zabrać ze sobą zdjęcie sukienki i fryzury, to znacznie ułatwi opracowanie idealnej koncepcji.  Koniecznie należy zapamiętać kosmetyki, które mogą nas uczulać. To istotna informacja dla wizażystki. Zapewne zastanawiacie się też, kiedy próbny makijaż ślubny powinien zostać wykonany? Otóż najlepiej umówić się na próbny makijaż ok. 3 – 6 miesięcy przed ślubem. Warto wykorzystać tę sytuację i wybrać taki dzień, w którym szykuje nam się jakaś uroczystość. To najlepszy test makijażu ślubnego.

Jak wygląda wykonanie makijażu próbnego?

Wizyta rozpoczyna się od ustaleń z wizażystką. Musi ona wybadać nasze potrzeby oraz poznać nasze wyobrażenia. Możemy pokazać również zdjęcie sukni ślubnej oraz fryzury. Dzięki temu dostaniemy cenne wskazówki i rady płynące z doświadczenia makijażystki. Podczas wykonywania makijażu próbnego stale kontrolujemy każdy ruch wizażystki. Jeśli czegoś nie tolerujemy, powinnyśmy ją o tym poinformować. Specjalistka dobiera makijaż, który podkreśli naszą urodę oraz wydobędzie jej piękno. Zaleca się, aby po skończonym makijażu wykonać zdjęcie. Ułatwi ono odwzorowanie go w dniu ślubu.

Koszt usługi. Od czego zależy?

Profesjonalny makijaż próbny cena: ok. 100 zł – 200 zł. Koszt uzależniony jest od jakości kosmetyków, użytych przez makijażystkę oraz czasu poświęconego na wykonanie makijażu.

Jeśli zastanawiacie się, ile godzin przed ślubem zrobić makijaż, zapytajcie makijażystkę, ile czasu będzie potrzebowała. Makijaż trwa mniej więcej 2 godziny. Należy więc bardzo precyzyjnie zaplanować poranek w dniu ślubu, aby zdążyć się przygotować.