Przejdź do głównej zawartości

Makijaż permanentny - kreska górna

Delikatny makijaż oczu zaraz po wstaniu z łóżka nie jest już jedynie kadrem z filmów. W realnym świecie także jest to możliwe. Wiele kobiet ma problem z namalowaniem ładnej kreski, zdobiącej oko. W dodatku czynność ta zajmuje sporo czasu. Jest na to sposób! To makijaż permanentny, za pomocą którego można wykonać trwałą kreskę na górnej powiece oka. Nie będziemy musiały martwić się, że podczas ciężkiego dnia coś się rozmaże lub myśleć, by przed snem zmyć makijaż. Trwale podkreślone spojrzenie doda nam pewności siebie.

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż permanentny - kreska górna

Jak wykonać idealną górną kreskę na oku?

Popularne kreski, czyli tzw. kocie oko, wykonuje się w linii pomiędzy rzęsami. Przy zewnętrznym kąciku oka, kreska wychodzi nieco w górę. Kształt oraz grubość kreski dopasowywana jest w sposób indywidualny. Kosmetyczka sugeruje się typem urody klientki oraz jej preferencjami. Kreska górna na powiekach sprawia, że nasze rzęsy są znacznie gęstsze. Efektywnie koryguje oraz podkreśla kształt oczu.

Zabieg makijażu permanentnego kreski górnej krok po kroku

Zabieg wykonywany jest na oczyszczonej twarzy. Jeśli klientka posiada soczewki, musi zdjąć je na czas zabiegu. Oczywiście przed zabiegiem należy odbyć konsultację, na której zostaje ustalony kształt kreski górnej. Przystępując do wykonania zabiegu, kosmetyczka dezynfekuje, a następnie znieczula powiekę. Podczas zabiegu, klientka ma zamknięte oczy. Specjalistka wprowadza pigment w skórę za pomocą jednorazowej igły. Po ok. miesiącu po zabiegu wykonuje się korektę. Ma ona na celu wzmocnienie efektu.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Zabieg jest bolesny, natomiast dzięki zastosowaniu znieczulenia, ból nie jest odczuwalny. Nakłucie powiek powoduje obrzęk i zaczerwienienie, co należy do naturalnych następstw zabiegu. Utrzymują się one zwykle do 2 dni. Gojenie można przyspieszyć samodzielnie, wykonując na powiece okłady z lodu.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Tydzień po wykonaniu makijażu permanentnego kreski górnej, powieki należy smarować specjalną maścią. Zabronione jest również korzystanie z siłowni, basenu, sauny, solarium oraz opalania się na słońcu przez ok. miesiąc po zabiegu. Nie należy również korzystać z kosmetyków przeznaczonych do makijażu i demakijażu przez 2 tygodnie.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego kreski górnej

Z makijażu permanentnego kreski górnej nie powinny korzystać osoby z:

  • cukrzycą,

  • łuszczycą,

  • anemią,

  • bielactwem,

  • hemofilią

  • padaczką.

Zabiegu nie wykonuje się również u kobiet w ciąży, osób chorych na nowotwór oraz w stanach zapalnych.

Cena za makijaż permanentny kreski górnej

Wykonanie trwałego „kociego oka” w salonie kosmetycznym kosztuje ok. 500 zł.