Przejdź do głównej zawartości

Makijaż permanentny - kreska dolna

Słynne powiedzenie mówi, że oczy są zwierciadłem duszy. Upiększanie ich zawsze miało dla kobiet ogromne znaczenie. W końcu podkreślone spojrzenie dodaje uroku. Najbardziej problematyczne okazuje się być podkreślenie dolnej powieki. W tym miejscu kreska bardzo często się rozmazuje. Dla miłośniczek makijażu dolnej powieki doskonałym rozwiązaniem jest makijaż permanentny. Zabieg zagwarantuje podkreślenie oka, które towarzyszyć nam będzie 24 godziny na dobę!

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż permanentny - kreska dolna

Makijaż permanentny kreski dolnej krok po kroku

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, która ma na celu ustalenie kształtu oraz grubości kreski dolnej. Kosmetyczka rysuje przykładową kreskę, sugerując się preferencjami klientki. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, kosmetyczka przystępuje do zabiegu. Makijaż permanentny wykonuje się poprzez wprowadzenie barwnika w skórę pomiędzy rzęsami. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego zdezynfekowania powieki. Następnie kosmetyczka stosuje znieczulenie. Po krótkim czasie barwnik zostaje wprowadzony w skórę dolnej powieki przez jednorazową igłę. Wystąpienie obrzęku i zaczerwienienia po zabiegu jest naturalnym zjawiskiem. Objawy utrzymują się kilka dni. Po upływie 28 dni od zabiegu należy przeprowadzić tzw. korektę. Dzięki niej efekty będą możliwie najlepsze. Zaraz po zabiegu pigment ma mocny odcień, jednak z upływem czasu blednie.

Jak dbać o powiekę po zabiegu makijażu permanentnego?

Przez ok. 7 dni po zabiegu powinno się smarować powiekę specjalną maścią. Co więcej, nie można przez 2 tygodnie wykonywać makijażu ani korzystać z solarium, sauny, opalania się oraz basenu.

Zalety makijażu permanentnego kreski dolnej?

Dolna kreska optycznie powiększa i podkreśla oko. Ogromną zaletą makijażu permanentnego jest trwałość oraz widzialność kreski nawet przez kilka lat. Nie trzeba się inwestować w eyeliner. Oczy podkreślają spojrzenie i wyglądają ładnie o każdej porze. Bez względu na to, czy  jest to noc, czy dzień. Co więcej, kreska dolna nigdy się nie rozmaże. Nawet podczas korzystania z basenu lub siłowni.

Koszt permanentnej kreski dolnej oka?

Zabieg makijażu permanentnego kresek dolnych kosztuje ok. 250 zł – 500 zł.