Przejdź do głównej zawartości

Makijaż permanentny - brwi Warszawa

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzaniu pod skórę barwnika, który zmienia ich kształt oraz kolor. Trwałość zabiegu uzależniona jest od kilku czynników, przede wszystkim rodzaju cery, a także techniki wykonania i typu pigmentu. W związku z tym trwałość wynosi zwykle od 3 do 5 lat, po czym konieczna jest korekta makijażu permanentnego brwi. Częstotliwość wizyt powtarzających również jest bardzo indywidualna, u niektórych konieczna po roku, u innych dopiero po trzech latach. Korekta jest konieczna, ponieważ barwnik jest absorbowany przez skórę na skutek naturalnie zachodzących w skórze zmian fizjologicznych. Wraz z upływem lat skóra się zmienia, podobnie jak rysy twarzy.

Dla kogo jest makijaż permanentny brwi w Warszawie?

Istnieją określone wskazania, które predestynują do wykonania makijażu permanentnego. Wszystkie mają charakter estetyczny i służą poprawie wyglądu, jak i samopoczucia konkretnej osoby. Najczęściej wykonywany jest kobietom, które posiadają ubytki naturalnych brwi lub ich włoski są bardzo rzadkie. Występuje asymetria brwi lub kolor jest zbyt jasny względem karnacji. Równie często powodem wykonywania makijażu permanentnego brwi w salonie z Warszawy jest wygoda klientek, wynikająca z braku konieczności regularnego pielęgnowania brwi. Permanentny makijaż sprawia, że kobieta zawsze wygląda dobrze, niezależnie od pory dnia i czasu poświęconego na make- up. W niektórych przypadkach wykonanie tego rodzaju usługi nie jest możliwe. Dzieje się tak za sprawą medycznych przeciwwskazań (np. cukrzycy, hemofilii, problemów z krzepliwością krwi, ciąża i karmienie piersią, świeże blizny, choroby zakaźne).

Przebieg i efekty zabiegu

Każdy salon kosmetyczny oferujący makijaż permanentny brwi w Warszawie pracuje na nowoczesnym sprzęcie, który gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo zabiegu. Jego dodatkową gwarancją jest doświadczony i wykwalifikowany personel. Zabieg poprzedzony jest wywiadem z klientką, ustaleniem kształtu i koloru brwi oraz wykonaniu ich zarysu. Następnie wykonywane jest znieczulenie miejscowe, po czym przeprowadzany jest zabieg właściwy. Wprowadzanie pigmentu może powodować delikatny dyskomfort, choć zabieg jest właściwie bezbolesny. Dzięki niemu brwi są symetryczne, mają idealny kształt i wyrazisty kolor. Makijaż podkreśla walory urody i maskuje ewentualne niedoskonałości. Wykonywany jest w sterylnych warunkach, dlatego jest całkowicie bezpieczny. Metoda skierowana jest do kobiet, które pragną nadać swoim brwiom odpowiedni kształt, podkreślić ich linię oraz wygląd twarzy. Makijaż permanentny daje również dużą oszczędność czasu, który wcześniej poświęcany był na ich malowanie.

Jak umówić się na makijaż permanentny brwi w Warszawie?

Aby szybko umówić się do kosmetyczki na permanentny makijaż brwi, wystarczy skorzystać z aplikacji moment.pl. Wpisać tam interesującą nas frazę lub skorzystać z filtrów wyszukiwania. Strona znajdzie salon położony najbliżej nas, dzięki czemu będzie można wybrać odpowiednie miejsce. Pomocne w tym zakresie są dostępne cenniki, jak i autentyczne opinie klientów.

Metody permanentnego makijażu brwi

Kosmetyczki wykorzystują kilka metod wykonywania makijażu permanentnego brwi. Oto podstawowe: 

- metoda włoskowa. Wykonywany za pomocą specjalnej maszynki, wyposażonej w igły jednorazowe. Pozyskany efekt jest trwały i bardzo naturalny. Metoda dedykowana kobietom, które poszukują efektu zbliżonego do naturalnych rzęs, wykonującym delikatny makijaż codzienny lub nie malujące się w ogóle,

- metoda cieniowa. Dodatkowym uzupełnieniem metody włoskowej jest cień wykonywany pomiędzy pojedynczo wyrysowanymi włoskami. W ten sposób również uzyskuje się bardzo naturalny efekt, który sprawia wrażenie gęstszych brwi. Metoda polecana jest paniom, które mają znaczne ubytki brwi oraz oczekują wyraźnie zaznaczonego łuku brwiowego,

- metoda hybrydowa. To połączenie techniki włoskowej oraz cienia,

- metoda ombre. To rozszerzona technika cienia, która polega na wykonaniu pigmentacji w formie trzech przenikających się cieni, tworzących spójną całość.