Przejdź do głównej zawartości

Makijaż permanentny Kraków

Płatności online
Bezpieczny salon
Mommys Home - zarezerwuj wizytę

Mommys Home

Makijaż

Dworska 10/1, 30-314 Kraków
Płatności online
Bezpieczny salon
Rezerwacja przez Booksy
Sprzedaż produktów

Byłam na powder brows u Kariny. Jestem jasną blondynka i bardzo bałam się sztucznych ciemnych rudo brązowych brwi. Karina zrobiła je perfekcyjnie. Dobrała świetny kolor i delikatny kształt, i nawet na korekcie ponad miesiąc później pamiętała jakie miałam wymagania co do efektu koncowego. Mocno polecam! <3

Uwielbiasz podkreślać swoją urodę codziennym makijażem? Masz dość nietrwałości kosmetyków, które nie wytrzymują całego dnia? Zależy ci na perfekcji makijażu, jego idealnym dopasowaniu i niezawodnej trwałości? Chcesz by twój makijaż dotrzymywał ci kroku o każdej porze? A może cenisz sobie swój poranny czas i masz ochotę spędzić go w inny sposób? Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie! Chcesz znaleźć najlepszy salon kosmetyczny oferujący makijaż permanentny w Krakowie? Dobrze trafiłaś.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to makijaż trwały. Nazywany również mikropigmentacją, która polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów, jest to zabieg porównywalny do tatuowania. Idealnie sprawdzi się u osób noszących okulary czy szkła kontaktowe, ale także u osób które chcą zatuszować defekty i niedoskonałości skóry.

Jak znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny oferujący makijaż permanentny w Krakowie?

Jeśli jesteś perfekcjonistką i oczekujesz, że twój makijaż permanentny będzie skrojony na miarę twoich potrzeb, koniecznie skorzystaj z Moment.pl! Znajdziesz tam wszelkie informacje, których potrzebujesz. Przekonasz się gdzie, w jakiej dzielnicy, wykonasz profesjonalny makijaż permanentny w Krakowie, a także porównasz ceny i zapoznasz się z opiniami klientów korzystających z tego typu zabiegów. 

Wykonanie makijażu permanentnego w Krakowie.

Makijaż permanentny w Krakowie wykonywany przez linergistkę, czyli osobę z odpowiednimi kwalifikacjami i podzielony jest średnio na trzy etapy pracy. Pierwszym jest konsultacja, tutaj określana jest metoda wykonania makijażu:  pudrowa, piórkowa, hybrydowa, metoda cieniowania czy włoskowa .Określane są również twoje indywidualne oczekiwania oraz następuje wizualizacja efektów. Na tym etapie powinny zostać wykluczone wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, a linergistka powinna przekazać ci instrukcję jak przygotować skórę do makijażu trwałego.

Drugi etap to zabieg wykonania makijażu permanentnego. 

Ostatnim, końcowym i zarazem decydującym etapem jest korekta makijażu permanentnego. Wykonuje się ją w momencie wygojenia skóry po wprowadzeniu pigmentu, ma ona na celu uzupełnić powstałe w wyniku złuszczania skóry ubytki oraz doprecyzować ostateczny wygląd makijażu permanentnego. 

Pielęgnacja po makijażu permanentnym. 

Skóra po wykonaniu makijażu trwałego jest wrażliwa, lekko opuchnięta i w związku z tym wymaga szczególnej, delikatnej pielęgnacji. Wskazane są delikatne  kosmetyki, które nie podrażnią skóry, a dodatkowo jako uzupełnienie pielęgnacji- stosowanie kremu, który zapobiegnie tworzeniu ran. Szczególną uwagę należy zachować przy korzystaniu z basenu, sauny czy opalania. Takie zabieg są niewskazane do czasu całkowitego wygojenia makijażu. Salon kosmetyczny oferujący makijaż permanentny w Krakowie z pewnością odpowie na wszelkie twoje pyyania związane z pielęgnacją po zabiegu a doświadczona kadra pomoże w doborze odpowiednich metod pielęgnacji. 

Jak trwały jest makijaż permanentny? 

Na trwałość makijażu permanentnego wpływa wiele czynników. Profesjonalnie wykonany trzyma się od 2 do 5 lat. Musisz jednak mieć na uwadze to, że znaczące są tutaj także takie cechy jak: typ i kondycja twojej skóry, twój wiek i rodzaj cery, sposób w jaki pielęgnujesz swoją cerę na co dzień, głębokość zaaplikowanego pigmentu, przyjmowane leki a także doświadczenie i precyzja linergistki. Znaczące jest także to, w jaki sposób zareaguje twój układ odpornościowy.  

Przeciwwskazania do zbiegu makijażu trwałego. 

Jak każdy zabieg kosmetyczny, który narusza ciągłość skóry, również makijaż permanentny ma listę swoich przeciwwskazań. Są nimi między innymi ciąża oraz okres laktacji- wskazane jest by zabieg wykonywany był co najmniej dwa miesiące po zakończeniu okresu karmienia. Aktywna choroba nowotworowa, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, żółtaczka oraz HIV również są poważnymi przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego. 

Poza wyżej wymienionymi, istotną rolę odgrywa także tendencja do powstawania blizn, epilepsja, przyjmowane leki, a także nietolerancja inaczej zwana uczuleniem na pigmenty i kosmetyki kolorowe. 

Teraz dzięki stronie Moment.pl możesz bez wychodzenia z domu wybrać interesujący cie salon kosmetyczny oferujący makijaż permanentny w Krakowie oraz umówić wizytę online!