Przejdź do głównej zawartości

Makijaż okolicznościowy

W życiu kobiety bywają takie dni, kiedy chce wyglądać perfekcyjnie. Doskonały wygląd to nie tylko idealny strój i fryzura, ale także znakomity makijaż. Najczęściej Panie, chcąc wyglądać pięknie, wybierają wykonanie makijażu okolicznościowego w salonie kosmetycznym.

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż okolicznościowy

Na co zwrócić szczególną uwagę, dobierając stosowny makijaż?

To przede wszystkim odpowiedni dobór kolorów. Należy zwrócić uwagę na kształt oraz rysy twarzy, a także wiek. Zestawienie barw powinno też pasować do naszego stroju. Co więcej, spore znaczenie ma także rodzaj uroczystości, ponieważ nie zawsze mocniejszy makijaż będzie wyglądał dobrze.

O czym należy pamiętać?

Utrwalenie makijażu – to bardzo ważna czynność. Istotne znaczenie ma również podkład. Jego zadaniem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości. Odpowiedni odcień podkładu powinien tuszować i nie błyszczeć się po paru godzinach. Makijaż okolicznościowy można utrwalić specjalnymi kosmetykami. Ważne jest też, aby pamiętać o odpowiednich proporcjach w makijażu. Nie można bowiem mocno podkreślać zarówno oczu, jak i ust. Musi zostać zachowana równowaga – jak jedno, to nie drugie (czyli mocne oko – delikatnie podkreślone usta).

Rodzaje makijażu okolicznościowego

Makijaż dzienny – to delikatny i lekki makijaż, który powinien być prawie niezauważalny. Naturalny makijaż powinien podkreślić naszą urodę i jednocześnie wydobyć kobiece piękno. Zalecany jest na uroczystości typu chrzciny, komunia, urodziny, itp.

Makijaż ślubny – taki rodzaj makijażu odgrywa niezwykle ważną rolę. Przede wszystkim ma za zadanie podkreślić urodę przyszłej Panny Młodej. Musi też pasować do sukni oraz dodatków. Zwykle makijaż ślubny poprzedzony jest makijażem próbnym, ponieważ w dniu ślubu musi być wykonany perfekcyjnie.

Makijaż wieczorowy – ten rodzaj makijażu może odzwierciedlać nasze niecodzienne upodobania. Zdecydowanie możemy postawić na mocne oko w stylu smoky – eyes. Połyskujące, brokatowe cienie oraz mocna kolorystyka pomadek to cechy charakterystyczne makijażu wieczorowego. Doskonałą okazją na takie szaleństwo jest np. Sylwester.

Cena za makijaż okolicznościowy

Za wykonanie makijażu okolicznościowego w salonie kosmetycznym zapłacimy ok. 80 – 250 zł.