Przejdź do głównej zawartości

Makijaż koktajlowy

Każda kobieta w makijażu czuje się znacznie lepiej niż bez niego. Dlatego dzień zwykle rozpoczyna się w wielu przypadkach od wykonania makijażu dziennego. Czasami jednak w pewnych sytuacjach stosowny jest elegancki makijaż. Zapewne każda z Pań wie, że makijaż na wyjście to znacznie mocniejszy makeup, niż codzienne, subtelne podkreślenie urody. Rodzajów makijaży jest tak wiele, że możemy dopasować idealny look na każdą okazję.

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż koktajlowy

Jak wykonać makijaż koktajlowy?

Makijaż koktajlowy charakteryzuje się tym, iż jest to mocniejszy makeup, niż np. makijaż dzienny. W zasadzie klasyfikowany jest pomiędzy dziennym a wieczorowym. Makijaż wieczorowy odróżnia się bardzo mocnymi akcentami kolorystycznymi. Makijaż koktajlowy rozpoczyna się od wyboru barw cieni. Zalecane są kolorowe, które podkreślą barwę oczu. Najmocniejszym akcentem tego makijażu są usta, to one odgrywają tutaj „pierwsze skrzypce”. Należy je odpowiednio podkreślić.

Rodzaje makijaży koktajlowych

Rodzajów makijaży jest mnóstwo. Jednym z koktajlowych jest na pewno makijaż na imprezę, makijaż dzienny, a nawet makijaż wieczorowy. Różnica polega jedynie na intensywności kolorów oraz szczególnie akcentowanej części twarzy.

Na co zwrócić uwagę wybierając makijaż koktajlowy?

W makijażu koktajlowym cera powinna wyglądać świeżo i nieznacznie się mienić. Jednak nie używamy w tym makijażu drobinek. Look ma  być elegancki. Najlepiej sprawdzą się satynowe cienie. Można też użyć różu. Koniecznie należy pamiętać o wyraźnym podkreśleniu ust. To one mają być wyeksponowane najmocniej.

Jak wygląda wykonanie makijażu koktajlowego i dla kogo on jest odpowiedni?

Zwykle makijaż koktajlowy jest dosyć stonowany. Chociaż wychodząc np. na koktajl, można wykonać trochę mocniejszy makijaż na imprezę. Etapy makijażu w prawidłowej kolejności:

- krem,

- podkład i korektor,

- puder,

- kolorowe cienie i tusz,

- pomadka lub błyszczyk,

- puder brązujący i róż.

Używając kryjącego błyszczyka oraz matowych i opalizujących cieni, uzyskamy nieco mocniejszy makeup. Makijaż koktajlowy polecany jest kobietom, które umawiając się ze znajomymi na spotkanie, chcą wyglądać i czuć się dobrze. Makijaż dobrze wygląda w sztucznym, jak i dziennym świetle. Należy pamiętać o zachowaniu równowagi (jeśli wybierasz mocne oko to usta pozostaw delikatne i odwrotnie).

Koszt usługi. Od czego zależy?

Cena makijażu koktajlowego jest w gruncie rzeczy bardzo zbliżona do ceny, jaką ma makijaż wieczorowy i zawiera się w przedziale 60 zł – 120 zł. Uzależniona jest od renomy makijażystki oraz wielkości miasta. W większym mieście koszt makijażu będzie wyższy.

Makijaż koktajlowy jest więc zarówno makijażem dziennym, jak i makijażem wieczorowym. Cechy tych obu skrajnych rodzajów podkreślenia urody tworzą jeden stonowany i elegancki makijaż. Z pewnością jest to idealny makijaż na wyjście ze znajomymi.