Przejdź do głównej zawartości

Makijaż ekspresowy

Zdarzają się takie sytuacje, w których konieczny jest szybki makeup. Na przykład niespodziewane wyjście na urodziny, które zupełnie wyleciało nam z głowy. Nie zawsze makijaż dzienny będzie odpowiedni. Jednak dawka wiedzy na temat wykonania makijażu pozwoli nam uratować sytuację. Nawet prosty makijaż dzienny, można błyskawicznie przekształcić w gustowny makijaż na imprezę.

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż ekspresowy

Jak wykonać makijaż ekspresowy?

Prosty makijaż dla początkujących wymaga jedynie użycia dobrego podkładu, dopasowanego do naturalnego koloru naszej skóry. Po jego nałożeniu wystarczy podkreślić oko tuszem i musnąć policzki różem. Wykończeniem będzie delikatny błyszczyk użyty w pośpiechu. Szybki makeup ma jedynie wyrównać koloryt skóry oraz nadać twarzy świeżości.

Rodzaje makijaży ekspresowych

Makijaż ekspresowy charakteryzuje się szybkością wykonania, zwykle z uwagi na brak czasu. Jednym z rodzajów makijażu ekspresowego jest makijaż dzienny. Wykonujemy go każdego dnia i często zdarza się, że mamy na jego wykonanie bardzo mało czasu. Kolejnym rodzajem makijażu ekspresowego jest makijaż biznesowy, który także wykonujemy rutynowo.

Na co zwrócić uwagę wybierając makijaż ekspresowy?

Wybierając makijaż ekspresowy, powinnyśmy zwrócić uwagę na kolorystykę. Generalnie makijaż powinien pasować do naszego charakteru. Musi być też trwały, aby wytrzymał kilka, a nawet kilkanaście godzin. Warto zwrócić uwagę, by makijaż skutecznie zakrył mankamenty naszej cery. Poczujemy się wówczas pewniej.

Jak wygląda wykonanie makijażu ekspresowego i dla kogo on jest odpowiedni?

Zastanawiacie się pewnie, jak szybko wykonać makijaż samodzielnie, gdy dysponuje się jedynie kilkoma minutami? Nie ma w tym nic trudnego. Proponowany szybki makeup, to także dobry sposób na prosty makijaż dla początkujących. Wystarczy odrobinę podkładu rozprowadzić w taki sam sposób jak krem. Podkreślić rzęsy tuszem, a na koniec nałożyć na usta pomadkę lub błyszczyk. I gotowe!

Koszt usługi. Od czego zależy?

Cena za makijaż dzienny ekspresowy w salonie kosmetycznym wynosi ok. 60 zł – 70 zł. Koszt waha się w zależności od renomy oraz lokalizacji salonu.

Prosty makijaż powinien imitować naturalne piękno kobiety. Jego subtelny charakter nadaje cerze promienny wygląd oraz skutecznie ją odświeża. Pozwól sobie na codzienne poczucie piękna. Makijaż ekspresowy może stanowić także świetną bazę wyjściową do makijażu na imprezę.