Przejdź do głównej zawartości

Makijaż biznesowy

Praca z ludźmi wymaga estetycznego wyglądu. Każda kobieta czuje się dobrze, jeśli ma świadomość swojego piękna. Wystarczy zastosować lekki makijaż biznesowy, który sprawi, że pewność siebie wzrośnie. Makeup biznesowy charakteryzuje się niezwykłą subtelnością. Jego zadaniem jest wydobycie naturalnego piękna kobiety. Prześledźmy więc, jak wykonać makijaż biznesowy krok po kroku.

Pokaż w mojej okolicy »
Makijaż biznesowy

Jak wykonać makijaż biznesowy?

Makijaż biznesowy charakterystyka - tego rodzaju makijaż wykorzystuje określoną kolorystykę cieni. Powinny być bardzo stonowane oraz nierzucające się w oczy. Odpowiednie są odcienie beżów i szarości. Ważny jest też podkład. Nie powinien odróżniać się od naturalnego koloru skóry oraz skutecznie ukrywać niedoskonałości.

Makijaż biznesowy zasady – jedną z zasad makijażu biznesowego jest używanie chłodnych kolorów cieni. Dzięki nim oczy wyglądają na wypoczęte. Zaleca się użycie różu na policzki, który sprawi wrażenie zdrowej cery. Uniwersalne zasady, którymi rządzi się makeup biznesowy, dotyczą także podkreślania ust. W tym celu powinno się stosować bardzo delikatne, mało widoczne pomadki. Chociaż, odrobina błyszczyka też jest dopuszczalna.

Rodzaje makijaży wieczorowych

W odróżnieniu od makijażu biznesowego, makijaż wieczorowy to odważne kolory, ekstrawagancja oraz drapieżność. Wśród jego rodzajów wyróżnia się popularny makijaż smoky eyes (czyli tzw. przydymione oko), makijaż koktajlowy lub makijaż sylwestrowy. Każdy z nich musi wyglądać dobrze zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym. A co ma wspólnego makijaż biznesowy z wieczorowym? Otóż można śmiało wykorzystać patent przydymionego oka, używając do tego kolorów z jasnej tonacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając makijaż biznesowy?

Makeup biznesowy powinien odzwierciedlać w pewnym sensie nasz charakter. Powinnyśmy zwrócić uwagę na odpowiednią kolorystykę oraz dobre i trwałe kosmetyki. Jego uniwersalny charakter wymaga od nas opracowania do perfekcji naturalnego, w żaden sposób nieprzerysowanego wizerunku biznesowego. Wykonywanie makijażu nie powinno zajmować też dużo czasu.

Jak wygląda wykonanie makijażu biznesowego i dla kogo on jest odpowiedni?

Wykonywany makijaż biznesowy krok po kroku, zwykle rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy oraz nałożenia odpowiedniego podkładu. Kolejny etap to dobór odpowiedniej barwy cieni. Powinny być matowe. Pozostaje już tylko muśnięcie policzków różem oraz delikatne podkreślenie ust. Makijaż biznesowy przeznaczony jest szczególnie dla Pań, zajmujących wysokie stanowiska. Dobrze sprawdzi się również u osób idących na rozmowę kwalifikacyjną.

Koszt usługi. Od czego zależy?

Cena makijażu biznesowego w salonie kosmetycznym uzależniona jest przede wszystkim od renomy salonu oraz jakości użytych kosmetyków. Za profesjonalny biznesowy makeup zapłacimy więc ok. 60 zł – 120 zł.

Makijaż biznesowy potrafi sprawić, że poczujemy się pewne siebie. Przeświadczenie to powoduje, iż efektywniej pracujemy oraz jesteśmy lepiej postrzegane. Warto więc opracować własny makeup biznesowy – to połowa sukcesu!