Kosmetyka

Cellulit – jak skutecznie się go pozbyć?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Zastanawiasz się, jak skutecznie rozprawić się z cellulitem? Znamy zabiegi, które mogą Ci w tym pomóc! Sprawdź, które z nich cieszą się największą popularnością i które zapewnią Ci najlepsze efekty!

Przeglądając katalog zabiegów antycellulitowych dostępnych na rynku, można zauważyć, że popyt na nie stale rośnie. W odpowiedzi na oczekiwania klientek, salony oferują zabiegi wykorzystujące nowoczesne technologie. Różnią się one od siebie m.in. inwazyjnością czy mechanizmem działania, dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej, aby wybrać najodpowiedniejszy dla siebie. 

peeling kawowy na cellulit
bańki na cellulit

Jak skutecznie zwalczyć cellulit domowymi metodami?

Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z cellulitem, jednak wymagają one regularności i cierpliwości, ponieważ na efekty musimy trochę poczekać. Najskuteczniejszym zabiegiem, który możesz wykonać sama, jest masaż bańką chińską. Zasysając skórę i znajdujące się pod nią tkanki, poprawiasz jej krążenie, przez co zmniejsza się widoczność skórki pomarańczowej. Dużą popularnością cieszy się także regularne stosowanie peelingu z kawy oraz naprzemienna ciepła i zimna kąpiel pod prysznicem. 

Jeżeli natomiast zależy Ci na szybkich rezultatach, warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych na cellulit, które pozwolą cieszyć się piękną i jędrną skórą. Dziś salony mają w swoich ofertach cały szereg skutecznych zabiegów, które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na szybki efekt, który można dzięki nim osiągnąć.

Dowiedz się jak pozbyć się cellulitu korzystając ze skutecznych zabiegów

Zabiegi na cellulit – który wybrać?

Jednym ze sposobów skutecznego usunięcia cellulitu jest wykorzystanie ultradźwięków. Powodują one miejscowe podgrzanie tkanek podskórnych, dzięki czemu grudki tłuszczu zostają rozbite, a włókna kolagenowe kurczą się i napinają. Efektem jest wygładzenie i wyszczuplenie problematycznych partii ciała. Skóra nabiera sprężystości i ulega widocznemu ujędrnieniu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pierwsze efekty widoczne są tuż po jego wykonaniu.

Kolejnym nieinwazyjnym sposobem redukcji cellulitu jest zabieg wykorzystujący działanie fal radiowych. Skóra zostaje miejscowo rozgrzana, dzięki czemu włókna kolagenowe ulegają regeneracji, a metabolizm przyspiesza. Zabieg jest bezbolesny, a pierwsze rezultaty widoczne są tuż po jego wykonaniu. Skóra staje się napięta i zdecydowanie gładsza, a sylwetka ulega widocznemu wyszczupleniu. Efekt ten uwidacznia się nawet do kilku tygodniu po wykonaniu zabiegu.

Ultradźwięki na cellulit
Fale radiowe na cellulit

Najpopularniejszym zabiegiem pomagającym w walce z cellulitem zdecydowanie jest endermologia. Jest to nieinwazyjny masaż podciśnieniowy pobudzający metabolizm, którego efektem jest zmniejszenie obwodu ciała i widoczna poprawa jego wyglądu. Podczas zabiegu pacjentka ubiera przylegający do ciała kombinezon, który ma za zadanie chronić skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą. Dwie szybko obracające się rolki zasysają skórę, powodując rozbicie powstałych pod nią grudek tłuszczu. Wyrolowane komórki tłuszczowe są następnie wydalane przez organizm w procesach metabolicznych. 

Innym bardzo bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem zwalczającym cellulit jest nowoczesna metoda, polegająca na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla – karboksyterapia. Zapewnia ona spektakularną poprawę wyglądu, ponieważ wstrzyknięty gaz rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając miejscowo przepływ krwi. Skutkiem tego jest aktywacja mechanizmów fizjologicznych, które dążą do szybkiej eliminacji toksyn. Pod skórą tworzy się nowa sieć naczynek krwionośnych, która poprawia ukrwienie tej okolicy. Zabieg nie jest bolesny – odczuwalne jest jedynie delikatne ukłucie oraz wrażenie rozpychania pod skórą.

Jak widać, salony urody oferują wiele zabiegów poprawiających wygląd i umożliwiających pozbycie się cellulitu. Na efekty niektórych z nich trzeba trochę poczekać, ale zdecydowanie są one tego warte. Jednak by utrzymać je na dłużej, należy odpowiednio o siebie zadbać. Kluczową sprawą jest regularność w ich wykonywaniu, a także wspomaganie się domowymi sposobami redukcji cellulitu i odpowiednia dieta. Istotną sprawą jest również picie minimum 2 litrów wody dziennie. Aby ciało było jędrne i atrakcyjne, należy dbać o nie także od wewnątrz!

Nie zaplanowałaś jeszcze swoich wizyt/zabiegów? W takim razie do dzieła!