Maska żelowa

Maseczki na twarz stanowią jedna z najchętniej stosowanych form upiększania. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się maska żelowa, której efekty przewyższają działanie innych preparatów tego typu. Odpowiednio dobrane składniki mogą upiększyć oraz nawilżyć delikatną skórę twarzy.

Pokaż w mojej okolicy »
Maska żelowa

Na czym polega zabieg z maską żelową?

Do zabiegu maską żelową wykorzystuje się specjalnie dobrane formuły, składające się z hydrofilowych żelów oraz składników odżywczych. Stosuje się agar, celulozę, pektyny, gumy roślinne oraz syntetyczne polimery. Maski żelowe nakłada się na twarz, dzięki czemu skóra ma bezpośredni kontakt z kolagenem, arbutyną, witaminami C i E oraz kwasem hialuronowym.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Maski żelowe są polecane osobom, które zmagają się z problemem suchej skóry. Zawarte w niej składniki odżywcze oraz kolagen wspomagają naturalne nawilżenie cery, a cząsteczki wody wnikają w głąb skóry. Maseczki kosmetyczne nie powinny być stosowane przez osoby, u których stwierdzono stan zapalny skóry, alergię, poparzenia oraz świeże blizny.

Maska żelowa na twarz – zabieg krok po kroku

Maski żelowe nakłada się na twarz za pomocą specjalnego pędzla. Maseczka pozostaje na twarzy przez pewien czas, który pozwala na wchłonięcie najważniejszych składników przez skórę oraz jej oczyszczenie. Po wyschnięciu maska żelowa zostaje ściągnięta lub starta.

Efekty zabiegu maską żelową

Maski żelowe stosuje się zwykle po innych zabiegach kosmetycznych, takich jak peeling, kąpiel słoneczna czy wizyta w saunie. Najbardziej pożądanym efektem maski żelowej jest głębokie nawilżenie skóry. Regularne zabiegi z użyciem maseczek żelowych wpływają ponadto korzystnie na koloryt skóry, wygładzenie jej powierzchni, oraz młodszy i świeższy wygląd twarzy. Maska żelowa napina też skórę, dzięki czemu niweluje efekt zwiotczenia.

Maska żelowa – cena

Koszt maseczki żelowej może różnić się w zależności od składników oraz specyfiki salonu kosmetycznego i jego lokalizacji. Orientacyjna cena maseczki żelowej mieści się w granicach od 100 do 200 złotych.