Maska tretinoinowa Skinfit

Stosowanie maski tretinoinowej na cerę jest zabiegiem kosmetycznym, który zyskał dużą popularność w ostatnich latach. Pomaga ona oczyścić skórę, zmniejszyć zmarszczki, rozświetlić i ponownie nadać młodzieńczego wyglądu. Dlatego warto dowiedzieć się o niej więcej.

Wybierz miasto

Pokaż w mojej okolicy »
Maska tretinoinowa Skinfit

Na czym polega zabieg z maską tretinoinową?

Polega on na nałożeniu na twarz maski z tretinoiną będącą pochodną witaminy A. Podrażnia ona naskórek, powodując złuszczenie się starego i stymulując tworzenie nowego. Po zastosowaniu zabiegu, jakim jest maska tretinoinowa efekt to znaczna poprawa wyglądu skóry.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu maską tretinoinową

Przeciwwskazaniami do zabiegu są między innymi:

  • wszelkiego rodzaju podrażnienia i uszkodzenia skóry,

  • alergie skórne,

  • opryszczka,

  • ciąża i karmienie piersią,

  • doustne przyjmowanie witaminy A.

Po zabiegu należy intensywnie nawilżać skórę, unikać opalania przez miesiąc, a także stosować kremy z filtrem UV wychodząc na zewnątrz.

Maski tretinoinowa - zastosowanie

Istnieje wiele pozytywnych efektów, jakie mają maski tretinoinowe zastosowanie ich powoduje złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka, skutkuje to oczyszczeniem cery i jej rozświetleniem. Ważną zaletą stosowania maski jest spłycenie zmarszczek i pomoc w walce z oznakami fotostarzenia. Również osoby borykające się z trądzikiem pospolitym mogą skorzystać z zastosowania takiej maski.

Zabieg maską tretinoinową krok po kroku

Maska tretinoinowa krok po kroku. Najlepsze efekty daje nałożenie maski na oczyszczoną cerę. Z tego powodu pierwszym krokiem jest najczęściej peeling lub mikrodermabrazja. Po takich przygotowaniach nakładana jest maska tretinoinowa na twarz, która następnie pozostawiana jest do zaschnięcia. Powinno to trwać około 30-40 minut. Po tym czasie jest ona zdejmowana przez przeprowadzającego zabieg.

Maska tretinoinowa - cena

Ceny różnią się w poszczególnych gabinetach, jednak w przypadku jakim jest standardowa maska tretinoinowa cena to najczęściej około 350-400 złotych.

Trudno się dziwić, że w przypadku tak wszechstronnego zabiegu, jak maska tretinoinowa opinie są w przeważającej mierze pozytywne. Dlatego w razie problemów ze skórą warto rozważyć takie rozwiązanie.