Oczyszczanie pleców

Wielu z nas zastanawia się jak pielęgnować plecy – wymagają one, bowiem szczególnej pielęgnacji. Na skórze pleców częściej zbiera się nadmiar łoju. Ponadto, zbierają się zaskórniki i inne zanieczyszczenia. Plecy są trudno dostępnym miejscem – ciężko samemu nam o nie odpowiednio zadbać. Warto, więc profesjonalnie zadbać o oczyszczanie pleców w salonie kosmetycznym.

Pokaż w mojej okolicy »
Oczyszczanie pleców

Na czym polega oczyszczanie pleców?

Zabieg ten składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest umycie pleców. Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest wykonanie peelingu złuszczającego naskórek. Następnie, za pomocą pary wodnej rozpulchnia się skórę, a dzięki odpowiedniej masce możliwe jest usunięcie zaskórników, grudek i innych zanieczyszczeń. Plecy można oczyścić przy zastosowaniu mikrodermabrazji, też peelingu kawitacyjnego. Można również rozważyć zabieg manualnego oczyszczania pleców. Końcowym etapem zabiegu jest odkażenie pleców i zastosowanie kremu łagodzącego.

Zabiegi na oczyszczanie pleców

Zabieg oczyszczania pleców można wykonać za pomocą mikrodermabrazji – jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zobaczyć natychmiastowy efekt. Jeśli jednak posiadają Państwo skórę delikatną, cienką, skłonną do podrażnień – idealnym rozwiązaniem okaże się, peeling kawitacyjny, który w delikatny, ale dokładny sposób oczyści skórę pleców. Osobom posiadającym skórę tłustą, łojotokową poleca się manualne oczyszczanie pleców.

Oczyszczanie pleców – przeciwwskazania

Osoby zmagające się ze stanami alergicznymi, zapalnymi i grzybicom skóry nie mogą wykonywać zabiegów związanych z oczyszczaniem pleców.

Efekty oczyszczania pleców

Po przeprowadzeniu zabiegu oczyszczania pleców skóra staje się świeża, gładka i oczyszczona z krost i zaskórników. Warto, również wspomnieć, że w efekcie zmniejsza się ilość wydzielanego łoju, a to z kolei ma wpływ na lepsze wchłanianie substancji aktywnych. Oczyszczanie skóry pleców ma również działanie bakteriobójcze.

Oczyszczanie pleców – cena

Cena zabiegu związanego z oczyszczaniem pleców waha się w okolicy 120 – 170 zł.

Pamiętajmy jednak, by przy podejmowaniu decyzji o przeprowadzeniu zabiegu oczyszczania skóry pleców wybierać sprawdzone salony kosmetyczne, które zadbają o najwyższy poziom świadczonych usług.