Oczyszczanie dekoltu

Chcąc, aby nasza skóra była piękna i zdrowa, musimy pamiętać o jej regularnym oczyszczaniu. To podstawa, bez której nie uda nam się utrzymać jej w dobrej kondycji. Pamiętajmy, by oczyszczać nie tylko twarz, ale również i dekolt, który jest równie ważny. Warto zdecydować się na oczyszczanie dekoltu w salonie kosmetycznym.

Pokaż w mojej okolicy »
Oczyszczanie dekoltu

Na czym polega oczyszczanie dekoltu?

Głębokie oraz profesjonalne oczyszczanie dekoltu to nic innego, jak złuszczanie martwej warstwy rogowej naskórka i usuwanie z powierzchni skóry bakterii, brudu i łoju. Oczyszczanie dekoltu warto wykonywać regularnie, aczkolwiek niezbyt często.

Oczyszczanie dekoltu w salonie kosmetycznym

Decydując się na zabieg oczyszczania dekoltu w salonie kosmetycznym, masz pewność, że zostanie wykonany on profesjonalnie. Oczyszczanie dekoltu w salonie kosmetycznym najczęściej obejmuje: mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny oraz oczyszczanie manualne.

  • Mikrodermabrazja

To nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Jej największą zaletą jest natychmiastowy rezultat. Mikrodermabrazja pozwala na stopniowe i kontrolowane ścieranie naskórka, warstwa po warstwie, aż do momentu osiągnięcia pożądanego poziomu.

  • Peeling kawitacyjny

Oczyszczanie skóry za pomocą peelingu kawitacyjnego odbywa się poprzez peeling ultradźwiękowy. Usuwanie naskórka i martwych komórek jest całkowicie bezpieczne. Co ważne, peeling kawitacyjny działa na skórę bardzo łagodnie. Pozwala on na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników i bakterii. Jest to idealne rozwiązanie dla skóry wrażliwej, delikatnej i skłonnej do podrażnień.

  • Oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne wiąże się z ręcznym oczyszczaniem skóry z zaskórników, grudek, prosaków, odblokowaniu porów skórnych z nadmiaru łoju i odświeżeniu skóry. Manualne oczyszczanie dekoltu poleca się szczególnie osobom posiadającym skórę tłustą, łojotokową, skłonną do powstawania grudek i zaskórników.

Efekty oczyszczania dekoltu

Efektem dobrze przeprowadzonego oczyszczanie dekoltu jest przede wszystkim gładka, delikatna i pozbawiona grudek skóra. Warto również wspomnieć, że oczyszczanie dekoltu udrażnia pory, a zatem pozwala skórze oddychać. Ponadto, zabieg ten sprawia, że kosmetyki do pielęgnacji szyi i dekoltu wchłaniają się znacznie lepiej.

Koszt oczyszczania dekoltu

Oczyszczanie dekoltu w salonie kosmetycznym to koszt ok. 60 – 120 zł. Cena oczywiście jest zależna od wybranej przez nas metody oczyszczania.