Rekonstrukcja brwi

Gęste, wypielęgnowane, symetryczne brwi dodają urody i charakteru każdej twarzy. A co, jeśli nasze brwi odbiegają znacznie od ideału? Czy można coś na to zaradzić? Oczywiście! Wystarczy odwiedzić gabinet kosmetyczny, gdzie za pomocą różnych metod nasze brwi zostaną w skuteczny sposób zrekonstruowane.

Pokaż w mojej okolicy »
Rekonstrukcja brwi

Każda z nas marzy o idealnych brwiach, które podkreślą naturalne piękno oczu. Jednak często zdarza się, że brwi rosną nieregularnie, są jasne i przerzedzone. Najczęściej powodem tego są geny, które odziedziczyłyśmy po przodkach, przebyte choroby lub zwykła nieumiejętność ich depilacji.

Samodzielne regulowanie i farbowanie brwi jest bardzo trudne, dlatego wiele kobiet woli zwrócić się z tym do kosmetyczki. Jednak nawet zabiegi depilacji i henny brwi wykonane przez profesjonalistę nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, jeśli brwi są rzadkie czy posiadają ubytki. Do tego uzyskany efekt będzie krótkotrwały.

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi jest zabiegiem zupełnie bezpiecznym i bezbolesnym. Przeprowadza się ją w profesjonalnych salonach kosmetycznych, które oferują tego typu usługi. Dzięki radom wykwalifikowanej kosmetyczki dobierzemy właściwy kształt oraz kolor brwi pasujący do kształtu naszej twarzy. Profesjonalistka dobierze również odpowiednią metodę rekonstrukcji.

Zabieg rekonstrukcji pozwoli uzyskać naturalnie wyglądające brwi o idealnym kształcie. Efekt utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni. Warunkiem trwałości zabiegu jest unikanie zbyt tłustych kosmetyków w okolicach brwi i niedotykanie włosków.

Jak wykonać zabieg rekonstrukcji ? - metody

Zabieg rekonstrukcji brwi można wykonać za pomocą dwóch metod:

  • Building – polega na odbudowie brwi za pomocą doklejanych pomiędzy naturalne brwi sztucznych włosków w odpowiednio dobranej kolorystyce. Metoda pozwala zagęścić i skorygować kształt brwi.

  • Sculpting – zagęszczanie brwi następuje poprzez dorysowanie za pomocą specjalnej farby bardzo cienkich kresek na łukach brwiowych, które przypominają naturalne włoski.

Zabieg jest polecany nawet w przypadku zupełnego braku brwi i pozwala na całkowite ich odbudowanie. Często praktykuje się stosowanie obydwu metod jednocześnie.

Rekonstrukcja brwi - przeciwwskazania

Pomimo że rekonstrukcja jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie należy jej stosować, gdy na łuku brwiowym pojawiła się wysypka, trądzik lub otwarte rany. Zabieg nie jest wskazany również po mikrodermabrazji i peelingach chemicznych.

Rekonstrukcja brwi - cena

Koszt rekonstrukcji brwi uzależniony jest od sposobu wykonania. Jeśli zabieg będzie przeprowadzony przy użyciu jednej metody, zapłacimy za niego ok. 80 zł. Gdy zdecydujemy się na połączenie dwóch technik, cena może plasować się w granicy 250 zł.