Regulacja brwi

Brwi są kluczowym elementem naszej twarzy, który podkreśla zmysłowe spojrzenie. Regulacja brwi stała się więc jedną z podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Kształt brwi jest ogromnie ważny, ponieważ kształtuje po części nasz wizerunek. Dzięki odpowiedniemu wyregulowaniu brwi możemy zmienić rysy twarzy oraz sprawić, że spojrzenie będzie bardziej uwodzicielskie.

Pokaż w mojej okolicy »
Regulacja brwi

Regulacja brwi – u kosmetyczki czy w domu?

I tak i nie. Zarówno samodzielna regulacja brwi, jak i wizyta u kosmetyczki, ma swoich zwolenników. Niektórzy uważają, że sami nie będą potrafili wykonać tej czynności w sposób prawidłowy. Dlatego, aby nie ryzykować oszpecenia wyglądu, wybierają się na zabieg do kosmetyczki. Natomiast inne osoby, które radzą sobie z regulacją brwi, nie chcą przepłacać, przez co samodzielnie wykonują zabieg. Najtrudniejsza jest pierwsza regulacja, kiedy brwi zyskują nowy kształt. Dlatego warto wówczas skorzystać z pomocy profesjonalistki, aby móc później samodzielnie podtrzymywać uzyskany kształt brwi.

Regulacja brwi krok po kroku

Zabieg regulacji brwi wykonywany jest na dwa sposoby. Pierwszy z nich to depilacja tradycyjną pęsetą, natomiast drugi wykorzystuje metodę depilacji woskiem. Zabieg wykonywany za pomocą pęsety odbywa się manualnie i polega na usuwaniu pojedynczych włosków. Z kolei regulacja brwi woskiem jest dużo bardziej bolesna. Plaster wosku nakłada się na brwi, po czym zrywa energicznym ruchem. Ten sposób jest skuteczniejszy niż pęseta, ponieważ włoski zostają wyrwane razem z cebulkami.

Regulacja brwi a kształt twarzy

Wybór kształtu brwi zawsze powinien być podyktowany kształtem twarzy. W związku z tym powinno się przestrzegać kilku zasad:

- twarz okrągła (brwi w kształcie lekkiego trójkąta)

- twarz trójkątna (brwi u nasady szerokie, a przy podstawie cienkie, tzw. jaskółki)

- twarz owalna (brwi proste)

- twarz kwadratowa (brwi zaczynające się grubą kreską, a kończące się cienką nitką)

Koszt za regulację brwi w salonie kosmetycznym

Cena za regulację brwi wynosi około 5 zł – 20 zł. W ofercie salonów kosmetycznych jest także dodatkowy zabieg henny, który podkreśli wyregulowane brwi. Wówczas cena usługi wyniesie do 50 zł.