Peeling kwasem

Odmieniona skóra już po jednym zabiegu? Wybierz peeling kwasem, opinie na temat tego zabiegu są zdecydowanie pochlebne! Wygładzona i nawilżona cera bez niedoskonałości, to wszystko możesz zyskać dzięki kwasom.

Pokaż w mojej okolicy »
Peeling kwasem

Na czym polega peeling kwasem?

Peeling kwasem polega na zastosowaniu odpowiedniego stężenia odpowiedniego kwasu hydroksylowego, wśród których najpopularniejsze to kwas: glikolowy, migdałowy, salicylowy czy laktobionowy. Zazwyczaj stężenie kwasu wynosi więcej niż 10% i może być zwiększane przy kolejnych zabiegach, gdy skóra już przyzwyczai się do niskiego PH peelingu. Zabieg peelingu przy użyciu kwasu polega na złuszczaniu warstwy rogowej naskórka, oczyszczaniu porów i głębokim nawilżaniu skóry. Efekt ten uzyskuje się po nałożeniu roztworu kwasu o odpowiednim natężeniu.

Wskazania i przeciwwskazania do peelingu kwasem

Wskazaniem do wykonania peelingu kwasem jest cera zanieczyszczona, odwodniona, wymagająca regeneracji czy starzejąca się. Szerokie spektrum działania kwasów sprawia, że właściwie każdy rodzaj skóry może skorzystać na ich użyciu. W zależności od potrzeb, dobierany jest odpowiedni rodzaj kwasu i wysokość jego stężenia. Przeciwwskazaniem dla użycia niektórych kwasów jest nadmierna ekspozycja na słońce, jednak warto pamiętać, że kwas migdałowy czy laktobionowy może być stosowany także latem. Niektóre kwasy, na przykład kwas glikolowy, może być również zbyt agresywny dla cery naczynkowej. Rozwiązaniem będzie zastosowanie kwasu odpowiedniego dla tego typu cery, na przykład laktobionowego.

Do innych, ogólnych przeciwwskazań należą:

  • aktywna opryszczka,

  • ciąża i okres laktacji,

  • skłonność do powstawania bliznowców,

  • choroby autoimmunologiczne,

  • uszkodzona skóra,

  • niedawno przebyte zabiegi zamykania naczynek,

  • zabiegi chirurgiczne w obrębie skóry.

Peeling kwasem - zastosowanie

Jeśli chodzi o peeling kwasem, zastosowanie takiego zabiegu jest niezwykle szerokie. Przede wszystkim, w niższych stężeniach kwasy działają nawilżająco i regenerująco na skórę. Z kolei wyższe stężenia mocno złuszczają martwy naskórek, regulują wydzielanie sebum, a także wygładzają niedoskonałości, niwelując przy tym grudki i zaskórniki. Kwasy mają również właściwości przeciwzmarszczkowe, stąd znajdują zastosowanie dla cer dojrzałych. Zwykle stosuje się peeling kwasem na twarz, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zastosować go również na inne partie ciała.

Peeling kwasem krok po kroku

Przed rozpoczęciem peelingu kwasem należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Następnie dobiera się odpowiedni kwas i jego stężenie, a następnie roztwór nakłada się na skórę twarzy. Po określonym czasie, peeling neutralizuje się produktem zasadowym. Na koniec często nakłada się również maseczkę nawilżającą, aby ukoić skórę po peelingu.

Peeling kwasem - cena

Cena peelingu kwasem rozpoczyna się już od około 100 złotych.

Warto zdecydować się na peeling kwasem, efekt takiego zabiegu będzie widoczny od razu. Skóra stanie się gładka i rozpromieniona, a koloryt cery wyrównany.