Mikrodermabrazja - twarz

Regularne oczyszczanie skóry twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji. Aby skóra mogła się w pełni regenerować, należy od czasu do czasu wykonać zabieg polegający na usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka. Same peelingi tu nie wystarczą. Najlepszym sposobem na dogłębne oczyszczenie skóry jest zabieg mikrodermabrazji. Polega on na mechanicznym ścieraniu naskórka za pomocą odpowiedniej głowicy wyposażonej w drobne cząsteczki kryształów. Dzięki temu pobudzone zostają procesy regeneracyjne, a skóra w znakomity sposób zostaje oczyszczona.

Pokaż w mojej okolicy »
Mikrodermabrazja - twarz

Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to ścieranie naskórka przy użyciu różnego rozmiaru głowic, na których osadzone są drobinki diamentów. Zabieg polega na dogłębnym oczyszczaniu skóry poprzez usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka. Złuszczony naskórek zasysany jest dzięki specjalnej pompie, w którą wyposażone jest urządzenie. W wyniku zabiegu następuje wzmożona produkcja nowych komórek naskórka.

Czym jest mikrodermabrazja korundowa twarzy?

Mikrodermabrazja korundowa to również mechaniczne ścieranie naskórka, lecz jego działanie jest silniejsze. W tym przypadku do zabiegu wykorzystuje się mikrokryształki tlenku glinu.

Postępowanie przed i po zabiegu

Przed mikrodermabrazją twarzy należy zaprzestać wykonywania zabiegów, które mogłyby podrażniać skórę, w tym depilacji i peelingów. Po zabiegu również nie należy usuwać zbędnego owłosienia. Niewskazane jest korzystanie z basenu i nakładanie na skórę makijażu (do 24 godzin). Ważne jest uzupełnianie płynów w organizmie, dlatego zaleca się picie ok. 10 szklanek wody dziennie.

Jaki efekt daje zabieg mikrodermabrazji twarzy?

Skóra po zabiegu stanie się jędrna, elastyczna i wygładzona. Odzyska też swój zdrowy, naturalny koloryt. Znikną widoczne zmarszczki, zaskórniki i przebarwienia. Pozbędziemy się również łojotoku i ropnych wyprysków. Dzięki zabiegowi produkcja kolagenu i elastyny zostaje skutecznie pobudzona.

Kiedy nie należy wykonywać zabiegu?

Z zabiegu mikrodermabrazji nie powinny korzystać osoby zmagające się z:

  • wirusowym zapaleniem skóry,

  • trądzikiem różowatym,

  • chorobą nowotworową,

  • uszkodzeniem naskórka,

  • łuszczycą.

Koszt wykonania mikrodermabrazji twarzy

Cena za jeden zabieg mikrodermabrazjii diamentowej, czy korundowej twarzy kształtuje się w przedziale od 60 do 180 złotych.