Mikrodermabrazja - szyja

Skóra szyi narażona jest na działanie promieni słonecznych, dlatego często mogą pojawiać się na niej różnego rodzaju przebarwienia. Czas również odciska tu swoje piętno. Nieestetycznych zmarszczek, czy plam na skórze bardzo szybko się pozbędziemy dzięki zabiegowi mikrodermabrazji.

Pokaż w mojej okolicy »
Mikrodermabrazja - szyja

Czym jest zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to rodzaj głębokiego peelingu wykonywanego w sposób mechaniczny. W czasie zabiegu zewnętrzna warstwa naskórka usuwana jest za pomocą głowicy wyposażonej w drobne kryształy. W zależności od rodzaju zabiegu do złuszczania naskórka używa się głowic różnej wielkości. Do wyboru mamy dwa rodzaje mikrodermabrazji: diamentową (słabszą) i korundową (mocniejszą). Zarówno jeden, jak i drugi zabieg skutecznie złuszcza zewnętrzną warstwę naskórka, dzięki czemu w miejsce starych pojawiają się nowe komórki, a skóra staje się gładka i elastyczna.

Korzyści płynące z zabiegu mikrodermabrazji szyi

Zabieg mikrodermabrazji nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, toteż może być wykonywany w przypadku każdego rodzaju cery. Tylko na skórze wrażliwej mogą pojawić się zaczerwienienia, które szybko znikają. Ponieważ skóra po zabiegu lepiej absorbuje substancje  zawarte w kosmetykach, dlatego warto wtedy poddać ją dodatkowym zabiegom pielęgnacyjnym. Mikrodermabrazja przywraca skórze młodość, witalność i naturalny, zdrowy koloryt.

Mikrodermabrazja szyi - wskazania

Wskazaniem do wykonania zabiegu są drobne zmarszczki i przebarwienia pojawiające się na skórze szyi. Zabieg warto wykonać również wtedy, gdy zmagamy się ze zbyt suchą lub wiotką skórą, posiadamy blizny, trądzik pospolity oraz nierówny koloryt skóry.  

Mikrodermabrazja szyi - przeciwwskazania

Z mikrodermabrazji należy zrezygnować w przypadku:

  • bliznowców,

  • stanów zapalnych skóry,

  • znamion,

  • naczyniaków jamistych,

  • trądziku różowatego.

Nie wolno jej wykonywać także u osób cierpiących na nowotwory i łuszczycę.

Cena zabiegu mikrodermabrazji szyi

Koszt wykonania mikrodermabrazji szyi kształtuje się w granicach 30 - 50 złotych. Aby wykonać zabieg, wystarczy wybrać jeden z wielu gabinetów kosmetycznych, oferujących tego rodzaju odmładzanie skóry.