Mikrodermabrazja - pośladki

Jednym z nowoczesnych zabiegów kosmetycznych jest mikrodermabrazja. Zabieg polega na stopniowym złuszczaniu naskórka. Wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice pokryte kryształkami. Wyróżnia się mikrodermabrazję diamentową oraz korundową. Zabieg zagwarantuje nam poprawę jędrności pośladków oraz uzyskanie pięknej i gładkiej skóry. Natomiast wszelkie rozstępy zostaną usunięte, jeszcze we wczesnej fazie rozwoju.

Pokaż w mojej okolicy »
Mikrodermabrazja - pośladki

Jak działa mikrodermabrazja?

Intensywność ścierania naskórka w każdym przypadku dopasowywana jest w sposób indywidualny do różnego rodzaju skóry. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny. Ścieranie wierzchnich warstw naskórka powoduje pobudzanie produkcji nowych komórek, które zastępują te uszkodzone. Zabieg stymuluje również produkcje kolagenu i elastyny, co w znacznym stopniu poprawia strukturę skóry.

O czym warto pamiętać po zabiegu?

Około 2 dni po zabiegu należy koniecznie unikać kąpieli w chlorowanej wodzie oraz opalania skóry pośladków. Zaleca się, aby po zabiegu pić dużo wody, najlepiej 8 – 12 szklanek w ciągu dnia. Dzięki temu nasza skóra stanie się bardziej elastyczna i nawodniona. Najlepszy rezultat można uzyskać po wykonaniu około 5 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Efekt mikrodermabrazji pośladków?

Jednym z efektów zabiegu jest pobudzenie dużej ilości produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra na pośladkach staje się bardziej jędrna i elastyczna. Krążenie krwi zostaje przyspieszone, a nieestetycznie wyglądający cellulit oraz rozstępy są skutecznie usunięte. Skóra na pośladkach jest miękka i bardzo gładka.

Jakie są przeciwwskazania?

Nie wykonuje się zabiegu mikrodermabrazji pośladków w przypadku przerwanej ciągłości skóry, zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych, nowotworów oraz tendencji do powstawania blizn. Zabieg nie jest polecany również osobom przyjmującym niektóre rodzaje leków.

Ile kosztuje mikrodermabrazja pośladków?

Za jeden zabieg mikrodermabrazji pośladków w salonie kosmetycznym zapłacimy ok. 100 zł – 450 zł.