Mikrodermabrazja - plecy

Pojawiające się niejednokrotnie na plecach przebarwienia, zaskórniki oraz problem z nadmiarem łoju, powodują często niemały dyskomfort. Jak można temu zapobiec? Warto w takim przypadku skorzystać z zabiegu kosmetycznego o nazwie mikrodermabrazja. Jest to złuszczanie naskórka z wykorzystaniem metody mechanicznej. Spotkać można dwa rodzaje zabiegów: mikrodermabrazję diamentową oraz korundową.

Pokaż w mojej okolicy »
Mikrodermabrazja - plecy

Na czym polega mikrodermabrazja korundowa?

Zabieg oparty jest na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Kosmetyczka wykonuje mikrodermabrazję korundową, używając specjalnego urządzenia, które wytwarza podciśnienie. Z kolei powstałe podciśnienie uruchamia strumień kryształków korundu. Przesuwane po skórze kryształki skutecznie usuwają naskórek. Intensywność zabiegu dopasowywana jest do stanu skóry. Mikrodermabrazja korundowa jest bezbolesnym zabiegiem. Efektem zabiegu jest świeża i elastyczna skóra pleców. Pory stają się zwężone, a rozstępy i przebarwienia zredukowane do minimum.

Jak wykonuje się mikrodermabrazję diamentową?

W tym przypadku zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia wyposażonego w diamentową głowicę. Czynność także polega na złuszczaniu naskórka. Podział komórek jest znacznie przyspieszony, dzięki czemu w miejscu startego naskórka pojawiają się nowe. Zabieg nie jest bolesny. Dzięki mikrodermabrazji diamentowej skóra pleców staje się oczyszczona z przebarwień oraz zaskórników, a jakiekolwiek blizny lub rozstępy zostają zredukowane.

Jak wyglądają przeciwwskazania?

Zabiegu mikrodermabrazji nie powinno się wykonywać w przypadku:

  • stanów ropnych,

  • trądziku różowatego,

  • przerwania ciągłości skóry,

  • bakteryjnych czy wirusowych choroby skóry.

Ile zapłacę za zabieg mikrodermabrazji na plecy?

Koszt zabiegu mikrodermabrazji pleców wynosi ok. 100 zł – 300 zł. Ważne jest, aby zabiegi wykonywane były regularne. Zaleca się korzystanie z mikrodermabrazji pleców minimum kilka razy w ciągu roku.