Mikrodermabrazja - dłonie

Wiele z nas zmaga się z problemem wysuszającej się skóry na dłoniach. Duża ilość czynników zewnętrznych działa niszcząco na delikatną skórę naszych dłoni. Wśród nich są m.in. promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia oraz różnego rodzaju chemikalia. Wykonywanie codziennych czynności jest przecież nieuniknione. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja dłoni. Często sam krem nie wystarczy. Warto więc zafundować swoim dłoniom odżywczy zabieg mikrodermabrazji. Piękne dłonie to nasza wizytówka, dlatego nie wolno zaniedbywać ich wyglądu.

Pokaż w mojej okolicy »
Mikrodermabrazja - dłonie

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji dłoni?

Zabieg wykonywany jest na zasadzie stopniowego złuszczania naskórka. W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenie, które składa się z głowic pokrytych drobinkami kryształów (diamentu lub korundu). Mikrodermabrazja rozpoczyna się oczyszczeniem skóry dłoni oraz dokładnym zdezynfekowaniem. Kolejny krok polega na przyłożeniu do skóry głowic posiadających 2 otworki. Obydwa pełnią bardzo ważne funkcje. Jeden z nich odpowiada za zasysanie skóry, natomiast przez drugi w tym samym czasie wydostaje się tlen. Zabieg kończy się nałożeniem maski na dłonie, która potęguje uzyskany efekt. Dzięki zabiegowi mikrodermabrazji skóra lepiej chłonie zawarte w kosmetykach składniki odżywcze.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Zabieg mikrodermabrazji powoduje, że skóra dłoni znacznie lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Martwy naskórek zostaje skutecznie złuszczony. W miejscu startego naskórka pojawiają się żywe komórki. Skóra staje się bardziej odporna na szkodliwe czynniki zewnętrze. Dłonie stają się wyraźnie nawilżone, gładkie i miękkie. Dotychczasowe przebarwienia zostają zredukowane, przez co skóra odzyskuje równomierny koloryt. Regularność zabiegów gwarantuje długotrwałe zachowanie młodego i pięknego wyglądu dłoni.

Ile wynosi cena za zabieg mikrodermabrazji dłoni?

Koszt jednego zabiegu w salonie kosmetycznym wynosi ok. 50 zł – 150 zł.