Mikrodermabrazja diamentowa - dłonie

Mikrodermabrazja jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów wśród kobiet. Można ją stosować z powodzeniem na każdą część ciała – w tym również na dłonie. Dzięki mikrodermabrazji dłonie nabiorą zdrowego i młodzieńczego wyglądu, przebarwienia zmniejszą się, a skóra nabierze jędrności. Poznaj zabieg mikrodermabrazji diamentowej dłoni.

Pokaż w mojej okolicy »
Mikrodermabrazja diamentowa - dłonie

Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa dłoni?

Mikrodermabrazja diamentowa dłoni to zabieg, którego celem jest złuszczanie martwego naskórka warstwa po warstwie. Mikrodermabrazję diamentową dłoni wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia, które jest wyposażone w ścierającą głowicę pokrytą drobinkami diamentowymi – stąd nazwa. Urządzenie wytwarza podciśnienie, które sprawia, że przylegająca do skóry głowica, usuwa martwy naskórek.

Mikrodermabrazja diamentowa dłoni - jak się przygotować?

Zabieg mikrodermabrazji wymaga wcześniejszego przygotowania. Na pięć dni przed planowanym zabiegiem należy unikać czyszczenia dłoni przy pomocy szorstkich, nieprzyjemnych dla skóry szczotek. Należy także zrezygnować z peelingu dłoni lub nakładania na skórę rąk kwasów. Po takich zabiegach skóra potrzebuje czasu na regenerację, a mikrodermabrazja diamentowa może naruszyć wrażliwą skórę.

Mikrodermabrazja diamentowa dłoni – krok po kroku

Na chwilę przed zabiegiem należy dokładnie umyć skórę dłoni i odtłuścić ją. Następnie kosmetyczka przystawia do skóry głowicę z opiłkami diamentów i powoli, systematycznie ściera naskórek. Zabieg trwa około 20-45 minut. Po zakończonym zabiegu na dłonie należy nałożyć maskę nawilżającą lub krem – to ochroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, na skórę dłoni.

Mikrodermabrazja diamentowa dłoni - wskazania

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej na dłonie wskazany jest w przypadku:

  • chęci zrewitalizowania i odświeżenia skóry dłoni,

  • profilaktyki przeciwstarzeniowej,

  • przebarwień widocznych na skórze dłoni,

  • zmęczonej i odwodnionej skóry rąk.

Mikrodermabrazja diamentowa dłoni - przeciwwskazania:

Wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej na dłoniach lepiej odłożyć na inny czas w następujących sytuacjach:

  • ciągłość skóry została przerwana,

  • gdy na skórze pojawiły się stany zapalne w postaci ropni,

  • skóra zajęta jest trądzikiem różowatym,

  • skóra została dotknięta wirusowym lub bakteryjnym zapalenie skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa dłonie – cena

Cena zabiegu mikrodermabrazji diamentowej na dłonie waha się w przedziale od 50 do nawet 200 zł. Wyższa cena związana jest z dodatkowymi zabiegami, takimi jak zastosowanie specjalnej maski na dłonie po zabiegu czy dodatkowe serum.

Mikrodermabrazja diamentowa na dłonie to najlepszy zabieg, który można zafundować sobie, gdy dłonie są zmęczone i pojawiają się na nich pierwsze oznaki starzenia się. Pozwala ona zachować na dłużej młodzieńczy wygląd dłoni, ale przede wszystkim – doskonale je pielęgnuje.