Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest jednym z tych zabiegów, które gwarantują natychmiastowy efekt. Podczas jego wykonywania złuszczana jest warstwa rogowa naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładka. Zabieg dedykowany jest w szczególności tym, którzy posiadają bardzo wrażliwą skórę.

Pokaż w mojej okolicy »
Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej krok po kroku

Kosmetyczka, która przeprowadza zabieg mikrodermabrazji diamentowej, wykorzystuje metalową końcówkę urządzenia wyposażoną w diamentowe głowice. Przykładając urządzenie bezpośrednio do skóry, ściera z niej martwy naskórek. Moc, z jaką pracuje głowica, dostosowywana jest indywidualnie do klientki, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny. Oczyszczona w ten sposób skóra zostaje pobudzona do wytwarzania pełnowartościowych komórek. Po wykonaniu zabiegu nie ma szczególnych zaleceń. Można od razu wrócić do codziennych obowiązków. Jedynym defektem w niektórych przypadkach może być niewielkie zaczerwienienie.

Mikrodermabrazja diamentowa - wskazania

Mikrodermabrazję diamentową poleca się w szczególności osobom, u których pojawiły się nieestetycznie wyglądające zmarszczki, rozstępy, blizny, przebarwienia oraz zmiany trądzikowe. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest także wiotka i sucha skóra.

Mikrodermabrazja diamentowa - pielęgnacja po zabiegu

Zanim udamy się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej, powinniśmy unikać przez ok. 5 dni przed zabiegiem peelingów, depilacji oraz wycierania naskórka szorstkimi przedmiotami.

Po wykonaniu zabiegu przez około 48 godzin obowiązuje nas zakaz dotyczący korzystania z basenu oraz opalania się. Konieczne jest także spożywanie dużych ilości wody w celu nawodnienia skóry. Zabronione jest też wykonywanie makijażu, od którego powinniśmy powstrzymać się przez ok. 24 godz. po zabiegu.

Efekt mikrodermabrazji diamentowej

Zabieg pozwala na uzyskanie zregenerowanej oraz bardzo wygładzonej skóry. Zmarszczki oraz inne niedoskonałości zostają skutecznie zredukowane, a koloryt ulega zdecydowanej poprawie. Zabieg pobudza mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa - przeciwwskazania

Mikrodermabrazja diamentowa nie jest wskazana dla osób, które cierpią m.in. na:

- nowotwory skóry,

- łuszczycę,

- infekcje skórne,

- trądzik różowaty,

- płytkie unaczynienie skóry,

- krzepliwość krwi itp.

Cena mikrodermabrazji diamentowej

Koszt związany z zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej plasuje się w granicy 70 zł – 250 zł.