Przejdź do głównej zawartości

Mikrodermabrazja

Komórki skóry wykazują naturalną tendencję do odnowy, ale równocześnie wypierają starsze do zewnętrznych warstw skóry, które z czasem obumierają, co powoduje, że skóra staje się bardziej szorstka i pozbawiona blasku. W celu usunięcia martwych komórek i stymulacji odnowy komórkowej rekomendowane jest złuszczanie naskórka za pomocą mikrodermabrazji.

Pokaż w mojej okolicy »
Mikrodermabrazja

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem mechanicznym polegającym na kontrolowanym i bezpiecznym usuwaniu kolejnych warstw naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia. Zabieg przeprowadzany jest przez profesjonalną kosmetyczkę, nie powoduje uszkodzeń skóry i trwa stosunkowo krótko. Zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w odstępach około 7-10 dni. Dzięki stopniowemu usuwaniu kolejnych warstw naskórka nowe komórki powstają szybciej, a skóra odzyskuje gładkość i energię. Mikrodermabrazja nie powoduje dyskomfortu i tylko bardzo wrażliwa skóra może zareagować zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach.

Wskazania do zabiegu

Mikrodermabrazja niweluje problemy z trądzikiem pospolitym i bliznami potrądzikowymi, zaskórnikami, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami. Jest pomocna w przypadku suchości i braku elastyczności skóry. Zabieg likwiduje delikatne zmarszczki i wpływa na odmłodzenie skóry. Wygładza szorstki, zrogowaciały naskórek i jest wykorzystywana w walce z rozstępami.

Jakie korzyści zapewnia mikrodermabrazja?

Skutecznie regeneruje skórę. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz wzmacnia zdolności obronne naskórka. Pobudza miejscowe krążenie. Powoduje lepsze wchłanianie składników odżywczych. Usuwa zanieczyszczenia i patogeny z powierzchni skóry.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

Mikrodermabrazji nie można stosować w przypadku: zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, nadżerek, otwartych ran, znamion, nowotworów skóry i naczyniaków jamistych.