Przejdź do głównej zawartości

Konsultacja z trenerem personalnym

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemem nadwagi. Siedzący tryb życia, zła dieta, stres to prosta droga do otyłości. Często samodzielne próby odchudzania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów lub kończą się efektem jojo. Jest to spowodowane brakiem odpowiedniej wiedzy na temat odżywiania czy zasad skutecznego treningu. Wtedy warto skorzystać z rad doświadczonego trenera personalnego, który przygotuje dla nas odpowiedni plan treningowy, pomocny w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Pokaż w mojej okolicy »
Konsultacja z trenerem personalnym

Kim jest trener personalny

Trener personalny to osoba która posiada wiedzę z dziedziny anatomii i dietetyki. Jest wszechstronnie przygotowany do pracy z klientem. Trener osobisty nie tylko ułoży dla nas  dobry plan treningowy i da nam porady żywieniowe, ale będzie też motywował i stale towarzyszył w drodze do osiągnięcia celu. Ćwiczenia wykonywane pod okiem trenera są dla nas bezpieczne, ponieważ dba on o to by były wykonywane poprawnie.

Jak wygląda praca trenera personalnego

Praca trenera to ciągłe konsultacje z podopiecznymi, motywowanie, edukacja, układanie planów treningowych i uczestniczenie w sesjach na siłowni. Dodatkowo trener powinien ciągle się rozwijać i dokształcać, dzięki temu jego praca jest jeszcze bardziej efektywna.

Kiedy wybrać się do trenera personalnego

Chcesz wymodelować swoje ciało i nie wiesz jaki trening będzie dla Ciebie najlepszy? Skorzystaj z rady specjalisty. W zależności od Twoich potrzeb trener przygotuje odpowiedni plan treningowy na rzeźbę lub na redukcję. Oprócz tego doradzi w kwestiach diety oraz dobierze suplementy i odżywki, które będą pomocne w osiągnięciu celu. Dzięki temu, że został dla nas skomponowany profesjonalny plan treningowy, redukcja czy inny zakładany efekt, nastąpi dużo szybciej.

Jak wybrać idealnego trenera personalnego

Dobry trener personalny przygotuje zarówno plan treningowy dla początkujących oraz dla zaawansowanych sportowców. Nie powinno mieć dla niego znaczenia czy jest to plan treningowy dla dziewczyny, czy chłopaka. Potrafi dostosować ćwiczenia do indywidualnych wymagań i predyspozycji klienta. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na siłownię lub krępują Cię miejsca publiczne, profesjonalny trener przygotuje zestaw ćwiczeń które można wykonywać w domu. Plan treningowy w domu może być równie skuteczny jak ten realizowany na siłowni.

Trener indywidualny - koszt

Cena pojedynczych zajęć wynosi od 70-150 zł i zależy głównie od doświadczenia trenera. Przy wykupieniu pakietu, cena za pojedynczy trening jest niższa. W momencie gdy kupujemy karnet na siłownię, niektóre kluby oferują w pakiecie plan treningowy za darmo.

Obecnie treningi personalne zyskują na popularności. Dobry trener osobisty pozwala osiągnąć swoje cele szybciej i skuteczniej. Plan treningowy, czyli siłownia, bieganie czy sporty walki - dobry trener osobisty dostosuje się do Ciebie.