Przejdź do głównej zawartości

Trener personalny

Wiele osób boryka się z nadwagą oraz słabą kondycją. Często przyczyną jest brak motywacji oraz zła dieta. W wielu przypadkach ciężko jest samodzielnie poradzić sobie z problemem. Często brak silnej woli, niewidoczne efekty oraz brak wsparcia, powoduje szybkie zaprzestanie treningów. Jeśli więc powyższy opis dotyczy Twojej sytuacji, warto skorzystać z pomocy trenera personalnego. Osoba taka poprowadzi Cię do osiągnięcia sukcesu w postaci wymarzonej sylwetki.

Pokaż w mojej okolicy »
Trener personalny

Trener personalny – kto to jest?

Trenera personalnego cechuje ogromna wiedza na temat dietetyki, anatomii człowieka oraz pracy wszystkich mięśni. Mało tego, jest to osoba, która potrafi słuchać, ale ma też coś z nauczyciela, psychologa oraz pedagoga. A więc osiągnięcie piękne i wyrzeźbionej sylwetki nie jest jedynym zyskiem. Dzięki trenerowi uwierzymy w siebie, a nasze samopoczucie ulegnie znacznej poprawie. Priorytetowym zadaniem takiej osoby jest wnikliwe przeprowadzenie wywiadu w celu rozpoznania oczekiwań klienta oraz możliwości, jakimi dysponuje. Na bazie uzyskanych informacji, trener personalny ułoży odpowiedni zestaw ćwiczeń oraz plan treningowy. Jest to dopiero początek współpracy. W dalszym etapie możemy liczyć na ciągłe wsparcie i motywację. Wykonywanie zleconych ćwiczeń odbywa się zwykle pod czujnym okiem trenera, który koryguje ewentualne błędy.

Czym się kierować przy wyborze trenera personalnego?

Najprościej znaleźć trenera personalnego na siłowni. Większość fitness klubów posiada w zespole przynajmniej jedną osobę z takimi kwalifikacjami. Oczywiście im większy klub, tym liczba trenerów jest zwykle większa. Okazuje się, że przypadkowy trener personalny, nie zawsze będzie spełniał nasze oczekiwania. Poszukiwania tego najlepszego są często bardzo żmudne. Podczas selekcji powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, według których trener personalny powinien:

  • być dobrym słuchaczem, wykazującym się empatią,

  • traktować klienta z szacunkiem,

  • być wyrozumiały i cierpliwy,

  • być niekwestionowanym ekspertem w swojej dziedzinie,

  • potrafić dostosować ćwiczenia do możliwości, uwzględniając przy tym cele trenującego.

Ile kosztują zajęcia z trenerem personalnym?

Cena jednych zajęć (jednego spotkania) z trenerem personalnym wynosi ok. 80 zł – 150 zł. Czasami klub umożliwia opcję wykupienia karnetu. To się bardziej opłaca. Można spotkać się też z taką polityką klubu, która przewiduje pierwsze zajęcia w gratisie, pod warunkiem wykupienia karnetu.