Przejdź do głównej zawartości

Solarium

Piękną opalenizną możemy cieszyć się sezonowo oraz cały rok. Jest tyle samo zwolenników co przeciwników sztucznej opalenizny. Najważniejsze, aby zachować zdrowy rozsądek i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, by móc cieszyć się pięknym wyglądem.

Pokaż w mojej okolicy »
Solarium

Kto korzysta z solarium?

Uczęszczać na wizyty do solarium może każda osoba dorosła, która nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Głównymi klientami są osoby, które preferują ciemniejszą karnacje, związane jest to z ich własnym poczuciem estetyki oraz wykonywaną pracą, gdzie wizerunek jest ich wizytówką.

Solarium - przeciwwskazania

Sztuczne promieniowanie UV jest wyjątkowo szkodliwe dla osób cierpiących na choroby dermatologiczne takie jak:

- trądzik,

- atopowe zapalenie skóry,

- łuszczyca.

Złudne jest przekonanie o leczniczych właściwościach solarium. Leki bardzo silnie reagują na kontakt z tak intensywnym naświetlaniem. Wizyty zazwyczaj dają pozorną poprawę a nawroty choroby bywają silniejsze.

Wyjątkowo powinny uważać osoby:

- o bardzo jasnej karnacji,

- z przebarwieniami na skórze,

- z bardzo dużą ilością znamion.

Solarium jest zagrożeniem dla zdrowia:

- dzieci,

- osób starszych,

- kobiet w ciąży

- osób zmagającymi się z chorobami nowotwowymi.

Jak często się opalać?

Pierwszą wizytę w solarium powinniśmy rozpocząć od zbadania naszego typu skóry. Specjaliści rozróżniają cztery rodzaje, jednakże typ pierwszy całkowicie dyskwalifikuje z możliwości opalania na solarium. Następnie ustalamy poziom natężenia nasłonecznienia do rodzaju skóry. Pierwsza sesja nie powinna trwać więcej niż kilka minut, z każdą wizytą możemy wydłużać czas opalania. Minimalny odstęp czasowy między sesjami to 48 godzin. Umiarkowane korzystanie z solarium to 2-3 wizyty w tygodniu.

Pamiętajmy o nawilżeniu skóry

Solaria dysponują bardzo dobrą bazą preparatów nawilżających. Powinniśmy stosować je od razu po skorzystaniu z sesji oraz powtarzać tę czynność w inne dni.

Zasady bezpieczeństwa

Przed każdą wizytą należy obowiązkowo nałożyć preparat z filtrem. Korzystając z usług solarium musimy pamiętać aby przestrzegać zasad higieny, zwracać uwagę na dezynfekcję sprzętu przez personel. Panie muszą pamiętać o oczyszczeniu twarzy z makijażu. W każdym salonie dostępne są specjalne okulary, które ochraniają oczy. Przestrzegając tych zasad, najważniejsze jest, aby zachować zdrowy rozsądek w doborze sesji oraz ilości minut.

Solarium - cena

Najczęściej zapłacimy około 2 zł za minutę opalania.