Przejdź do głównej zawartości

Rytuały

Monotonia codzienności oraz ciągłe życie w biegu sprawia, że w pewnych momentach odczuwamy potrzebę odpoczynku i relaksu. Często staramy się fundować sobie go sami. Jednak wiele gabinetów kosmetycznych stara się wyjść temu naprzeciw, oferując profesjonalne usługi masażu oraz odprężające rytuały. Zapach aromatycznych świec i olejków w połączeniu z relaksacyjną muzyką sprawia, że zapominamy o świecie.

Pokaż w mojej okolicy »
Rytuały

Co to jest masaż?

Typów masażu jest naprawdę dużo. Między innymi wyróżnia się takie, które modelują ciało oraz leczą kontuzje, a także te, które całkowicie relaksują i odprężają. Bez względu na typ masażu, każda czynność polega na masowaniu ciała. Różnicą jest technika oraz tempo masowania. Często masażyści korzystają z olejków aromatycznych albo preparatów wzmacniających aromat.

Przykładowe rodzaje masażu:

  • masaż klasyczny,

  • masaż limfatyczny,

  • masaż antycellulitowy,

  • masaż synchroniczny,

  • masaż gorącymi kamieniami.

Efekty masażu

Korzyści jest bardzo dużo. Masowanie skutecznie leczy wszelkie bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe, bóle pleców oraz migreny. To wspaniały zabieg szczególnie dla przemęczonych i zestresowanych osób. Pozwala w pełni się zrelaksować i odpocząć. Co ciekawe, masaż świetnie wpływa na leczenie nerwicy i depresji. Prócz wymienionych wyżej korzyści  ma wpływ także na wygląd naszego ciała. Dzięki masażom ciało staje się nawilżone, jędrne i wygładzone. Nieestetyczny cellulit, zbędna tkanka tłuszczowa czy rozstępy, stają się widocznie zredukowane. Sylwetka jest w ten sposób modelowana zgodnie z naszymi preferencjami. Masaż z pewnością poprawi kondycję skóry oraz skutecznie zregeneruje nasze siły. Warto jednak przed pójściem do masażysty, zwrócić uwagę na przeciwwskazania.

Co to są rytuały SPA?

To chyba najprzyjemniejsze zabiegi, które oddziałują na nasze zmysły. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wykonywane są na bazie kosmetyków naturalnych, pachnących balsamów czy soli mineralnych. Moc zabiegów sprawia, że nasze samopoczucie błyskawicznie się poprawia. Czujemy się zregenerowani i piękni. To niekwestionowany zastrzyk dobrej energii. Zabiegi SPA oparte są na wykonywaniu masaży oraz peelingów. Ich działanie przekłada się m.in. na redukcję toksyn i cellulitu oraz dotlenia skórę, poprawiając jej napięcie. Podczas rytuałów używa się m.in. kawy, czekolady, owoców oraz miodu.

Podarowanie sobie odprężenia i relaksu jest wręcz wskazane.