Pedicure podologiczny

Stopy to bardzo intensywnie eksploatowana część ludzkiego ciała, często narażona na urazy i różnego rodzaju choroby. Dzięki takim metodom jak pedicure podologiczny, można skutecznie leczyć choroby stóp, a także kompleksowo zadbać o ich zdrowie i doskonałą kondycję.

Pokaż w mojej okolicy »
Pedicure podologiczny

Czym jest pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny to wszechstronna kuracja stóp, przeprowadzona przez wykwalifikowanego specjalistę w profesjonalnym gabinecie. Obejmuje ona usuwanie bolesnych zmian w obrębie skóry stóp, korektę i rekonstrukcję paznokci, a także profilaktykę. W przypadku osób z dolegliwościami bólowymi, pedicure medyczny przynosi wyczuwalną ulgę już po pierwszej wizycie, chociaż czasem konieczne jest kontynuowanie leczenia.

Pedicure w gabinecie podologicznym

Podolog potrafi także przeciwdziałać problemom, zanim zdążą się one pojawić, poprzez odpowiednie zabiegi i fachowe poradnictwo odnośnie domowej pielęgnacji.

Gabinet podologiczny można odwiedzić w celu wykonania standardowych zabiegów pielęgnacyjnych i uzyskania informacji, jak profilaktycznie dbać o stopy. Jednak gdy pojawiają się odciski, modzele, wrastające paznokcie, zmiany w obrębie płytki paznokciowej, nadmierna potliwość, częste pęknięcia czy uszkodzenia naskórka – wizyta taka staje się koniecznością.

Kiedy wybrać się na pedicure podologiczny

Jednak gdy pojawiają się odciski, modzele, wrastające paznokcie, zmiany w obrębie płytki paznokciowej, nadmierna potliwość, częste pęknięcia czy uszkodzenia naskórka – wizyta taka staje się koniecznością. Również osoby narażone na duży wysiłek fizyczny, chore na cukrzycę, cierpiące na deformacje stóp, z nadwagą oraz kobiety w ciąży powinny skorzystać z porady podologa, ponieważ ich stan często wiąże się z dolegliwościami stóp.

Pedicure podologiczny - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegów podologicznych są przede wszystkim choroby skóry:

  • infekcje,

  • grzybice,

  • drożdżyce,

  • rany,

  • świeże blizny.

Takie dolegliwości trzeba wyleczyć przed rozpoczęciem kuracji podologicznej.

Pedicure podologiczny krok po kroku

Pedicure medyczny rozpoczyna się wywiadem i zdiagnozowaniem problemu. Zabiegi przeprowadzane są bezboleśnie, w warunkach gwarantujących higienę i bezpieczeństwo. Obejmują one m.in. usunięcie modzeli i odcisków, zakładanie klamer na wrastające paznokcie, usuwanie zrogowaciałego naskórka itp. Lekarz podolog zakłada także opatrunki i zleca preparaty do stosowania w warunkach domowych. Współpracuje z lekarzami specjalistami i  w razie potrzeby kieruje pacjenta do ortopedy, dermatologa czy diabetologa.

Pedicure podologiczny - koszt

Pedicure w gabinecie podologicznym może kosztować w granicach od 100 do 150 zł w zależności od salonu oraz miasta, w którym chcemy wykonać usługę.

Codzienna, systematyczna pielęgnacja jest bardzo ważna, jednak często w obrębie stóp pojawiają się problemy, które może rozwiązać tylko dobry podolog. Próby wyleczenia ich domowymi metodami lub podczas wizyty w zwyczajnym gabinecie kosmetycznym są wysoce ryzykowne i mogą skutkować pogorszeniem sytuacji. Jedynie skorzystanie z profesjonalnej opieki podologicznej gwarantuje, że stopy będą nie tylko ładne i zadbane, ale przede wszystkim – zdrowe.