Leczenie wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to bardzo poważna dolegliwość, ponieważ paznokcie nie prezentują się wtedy estetycznie, a dana osoba może odczuwać z tego powodu dyskomfort. Istnieją jednak różne metody lecznicze, które mogą pozwolić zainteresowanym na skuteczne wyleczenie wrastających paznokci w krótkim czasie.

Pokaż w mojej okolicy »
Leczenie wrastających paznokci

Czym jest wrastający paznokieć?

Wrastający paznokieć to nic innego, jak krawędź paznokcia, która wrasta w miękką powierzchnię palca. Często odczuwa się wtedy ból, powstaje też zaczerwienienie. Odpowiednią decyzją może okazać się dobry podolog, który zaproponuje optymalne leczenie wrastających paznokci. Często takie schorzenie może doprowadzić do różnego rodzaju zakażeń. Polecana jest wtedy specjalna maść na wrastające paznokcie.

Na czym polega leczenie wrastającego paznokcia?

Zabiegi na wrastające paznokcie są zróżnicowane. Lekarz może zdecydować się na podnoszenie paznokcia, usunięcie go w części, czy też w całości. Często stosowane są też klamry na wrastające paznokcie, które wywierają na paznokieć nacisk, dzięki czemu może on powrócić do dawnego wyglądu.

Objawy wrastających paznokci

Objawy wrastających paznokci przeważnie są takie same, dlatego jeśli róg paznokcia zaczyna wbijać się w miękką powierzchnię palca i towarzyszy temu ból lub powstaje ropa, warto zgłosić się do podologa na przeprowadzenie zabiegu.

Efekty leczenia wrastających paznokci

Efekty zabiegów są bardzo pozytywne, ponieważ zwykle paznokieć wraca do pierwotnego stanu, usuwana jest ropa na wrastających paznokciach. Wtedy też mija ból i znika zaczerwienienie, a pacjent może cieszyć się estetycznym wyglądem swoich paznokci.

Leczenie wrastających paznokci - koszt

Koszty leczenia wrastających paznokci są dość zróżnicowane, zależne jest to od wyboru metody leczenia. Zwykle jednak takie koszty wahają się w granicach od 100 do 200 złotych za przeprowadzenie skutecznego zabiegu, czy też zastosowanie odpowiedniej terapii.

Samodzielne leczenie wrastających paznokci nie prowadzi do niczego dobrego, zdecydowanie lepiej skonsultować się z podologiem. Specjalista dokładnie zbada stan paznokci u pacjenta, a następnie zdecyduje, który zabieg zastosować, aby efekty były dla każdej ze stron zadowalające.