Przejdź do głównej zawartości

Piercing i przekłuwanie Szczecin

Szmulki Draże Tatuaże (wcześniej Artem Tattoo) - zarezerwuj wizytę

Szmulki Draże Tatuaże (wcześniej Artem Tattoo)

Inne

Księcia Bogusława X 8 lok. 6, 70-440 Szczecin
5.0
Bezpieczny salon

Dziękuje bardzo! Jestem zadowolona z wizyty. Czułam się bezpiecznie i spokojnie przy przekuwaniu ucha :) Pani Paulina jest przemiłą i przede wszystkim bardzo profesjonalną osobą! :) Polecam serdecznie :)

Płatności online
Bezpieczny salon
Gabinet kosmetyczny Walewska - zarezerwuj wizytę

Gabinet kosmetyczny Walewska

Inne

Andrzeja Małkowskiego 23, 70-305 Szczecin
5.0
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów
Sprzedaż produktów

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. W gabinecie czułam się bardzo dobrze. Zabieg wykonany profesjonalnie i starannie. Widać, że Pani Patrycja wykonuje zawód z pasją, poza tym tworzy miłą, przyjemną atmosferę.

Płatności online
Bezpieczny salon
OPIUM Kosmetologia Fizjoterapia  - zarezerwuj wizytę

OPIUM Kosmetologia Fizjoterapia

Inne

Rydla 29, 70-783 Szczecin
4.93
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów

Grupa zaprzyjaźnionych koleżanek z wieloletnim doświadczeniem połączyły swoje siły w postaci wspólnego salonu Opium w 2016 roku na prawobrzeżu Szczecina. Założycielkami są wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci. Zadbamy aby u nas mogli Państwo skorzystać z zabiegów które wpłyną kor

Manipedi - zarezerwuj wizytę

Manipedi

Inne

al. Niepodległości 36, 70-404 Szczecin
0.0
Brak opinii
Bezpieczny salon

Manipedi- nazwa naszych gabinetów, z pozoru bardzo oczywista i zrozumiała w wielu językach świata kryje w sobie ważny przekaz..."Zadbamy o Ciebie!" Od 2010 roku MANIPEDI wytycza kierunki i ustanawia nowe standardy w sektorze manicure/pedicure. Dla naszych Klientów stworzyliśmy przyjazne i

Salony z podobnych kategorii

Piercing (z ang. kolczykowanie, przekłuwanie) to metoda ozdabiania ciała, która polega na precyzyjnym przekłuwaniu określonych partii ciała. Początkowo kolczyki zakładano wyłącznie w uszach. Z biegiem czasu pojawiały się również w innych partiach ciała: nosie, języku, pępku, podbródku, a nawet w miejscach intymnych lub sutkach. Dzisiaj kolczykowaniu poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W przypadku różnych kultur kolczykowanie ciała niosło ze sobą określone znaczenie, obecnie ma raczej wymiar estetyczny, choć czasami również symboliczny.

Przekłuwanie ciała - profesjonalny zabieg 

Tradycyjnie zabieg kolczykowania miał na celu zdobienie ciała. Od tysięcy lat człowiek starał się utrzymać biżuterię na stałe w swoim ciele. Niektóre formy przekłuwania przybierały drastyczną formę, na szczęście rozwój technologii i profesjonalnych narzędzi sprawił, że zabieg może przebiec komfortowo, niwelując ból. Niezależnie od obszaru przekłuwania procedura przebiega niemal identycznie, a jej najważniejszą częścią jest zapewnienie sterylnych warunków, co ogranicza ryzyko zakażeń. Sam zabieg polega zaś na przebiciu ciała igłą i włożeniu w powstałą przestrzeń kolczyka. W przypadku małych lub trudno dostępnych powierzchni używa się wyłącznie igły, natomiast do przekłuwania uszu stosuje się specjalny pistolet. 

Piercing w Szczecinie - najważniejsze informacje

Decydując się na zabieg przekłuwania ciała, warto zdawać sobie sprawę, jak przebiega zabieg oraz jakie niesie ze sobą konsekwencje. Piercing polega na przerwaniu tkanek, na skutek czego powstaje niewielka ranka. Obrzęki, zaczerwieniania oraz drobne krwawienie są naturalnymi objawami, których nie należy się bać. Jednak od sposobu pielęgnacji rany zależy czas gojenia się oraz jego przebieg. Aby przeciwdziałać powikłaniom, warto stosować się do kilku prostych zasad. Przede wszystkim unikać kontaktu z substancjami, które mogłyby spowodować infekcję (zanieczyszczone dłonie, płyny ustrojowe). W związku z tym ranę należy dotykać wyłącznie czystymi dłońmi. Ranę należy dwa razy dziennie pielęgnować, stosując do tego celu płyny dezynfekujące i antyseptyczne. W przypadku przekłuwania języka pielęgnację należy uzupełnić o płyny do płukania (antyseptyczne lub specjalne zioła). Płukanie jamy ustnej należy wykonywać po każdym posiłku, aby uniknąć zatrzymywania się resztek pokarmu w ranie. W trakcie działań pielęgnacyjnych zaleca się delikatne poruszanie kolczykiem. Można również w ten sposób postępować w ciągu dnia, obracając kolczyk wokół własnej osi. Poza tym niewskazane jest wykonywanie innego rodzaju manipulacji ręcznych. Miejsce nakłucia należy pozostawić do całkowitego wygojenia rany. Należy również unikać przedwczesnego usuwania sztyftu lub kolczyka, zwłaszcza z języka. To szczególnie ważne, ponieważ rany w jamie ustnej zarastają szybciej, co niweluje cały zabieg. Po przekłuciu języka powstają obrzęki. Aby usunąć powstały w związku z tym dyskomfort zaleca się ssanie kostki lodu. Z wodą można zamrozić zioła (np. szałwię, rumianek), które złagodzą przykre dolegliwości. Należy również liczyć się z tym, że silny obrzęk utrzymuje się od 3 do 5 dni. Po upływie 14 dni można zamienić sztyft na krótszy. Czas gojenia się ran wynosi od 4 do 6 tygodni i uzależniony jest od rozmiaru kolczyka. Przez cały ten czas należy obserwować ranę, a jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy lub powikłania, należy zgłosić się do dermatologa, który podejmie właściwe środki zaradcze. W przypadku prawidłowej pielęgnacji, która jest kluczem do szybkiego i poprawnego gojenia się ran, nie powinno być żadnych problemów, istnieje również minimalne ryzyko powikłań. 

Salon piercingu w Szczecinie - bezpieczeństwo i komfort

Decydując się na przekłuwanie ciała, warto wybrać salon, który zapewnia doskonałą jakość usług i bezpieczeństwo. Jeśli takich standardów oczekujesz, umów się na piercing w salonie ze Szczecina. Wystarczy, że pobierzesz aplikację Moment.pl i wybierzesz dogodny dla Ciebie termin. Wszystko bez wychodzenia z domu: komfortowo i szybko.