Przejdź do głównej zawartości

Piercing i przekłuwanie Lublin

Studio M Gabinet Kosmetologii - zarezerwuj wizytę

Studio M Gabinet Kosmetologii

Inne

Górska 1, 20-863 Lublin
4.97

Pierwsza wizyta i od razu bardzo udana🙂 manicure bardzo profesjonalny, nigdy nie robiłam tego typu zabiegu ale Pani Monika cierpliwie zajęła się moimi paznokciami i doradziła w sprawie koloru. W salonie robiłam też dodatkowe dziurki w uchu i wszystko goi się bardzo dobrze i bez komplikacji. Umówiłam się już na kolejną wizytę.

Płatności online
Salon kosmetyczny MANUKA - zarezerwuj wizytę

Salon kosmetyczny MANUKA

Inne

Wapowskiego 1 lok. 8A, 20-491 Lublin
5.0
Płatności online

Profesjonalne podejście do klienta, wysoki poziom wykonanego zabiegu a do tego przemiła atmosfera w pięknym wnętrzu. Z czystym sumieniem polecam salon kosmetyczny MANUKA i przemiłą p. Kasię.

Płatności online
Bezpieczny salon
DR URODA - Kosmetologia Estetyczna i Podologia - zarezerwuj wizytę

DR URODA - Kosmetologia Estetyczna i Podologia

Inne

Ziemska 86, 21-002 Marysin Lublin
5.0
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów
Sprzedaż produktów

Makijaż wykonany dobrze, ladnie i profesjonalnie. Pani Asia ma pewną rękę i doswiadczenie, dlatego bez obaw oddalam jej swoje oczy. Z efektu jestem zadowolona, na pewno skorzystam ponownie. Dziękuję i polecam innym.

Płatności online
Bezpieczny salon
Mstudio - Nałkowskich 108/42 - zarezerwuj wizytę

Mstudio - Nałkowskich 108/42

Inne

Nałkowskich 108 lok 42, 20-470 Lublin
5.0
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów

Polecam Panią Kasię która całą usługę wykonuje z niezwykłą starannością i dokładnością o każdy szczegół. To pierwszy salon gdzie przy rozjaśnianiu włosów skóra na głowie nie swędzi i nie jest czerwona. Fryzura spełnia moje oczekiwania.

Bezpieczny salon
Beauty Laser Clinic - zarezerwuj wizytę

Beauty Laser Clinic

Inne

ul. Dra, Doktora Gustawa Dolińskiego 2/U2, 20-128 Lublin
5.0
Bezpieczny salon

Szczerze? Jestem w szoku!! Konsultacja przeprowadzona bardzo profesjonalnie, otrzymałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania, włoski po konsultacji zareagowały super, nie mogę doczekać się zakończenia serii depilacji laserowej i życia bez zbędnych włosów! Polecam naprawdę warto 🥰

LA BELLE Profesjonalna kosmetyka - zarezerwuj wizytę

LA BELLE Profesjonalna kosmetyka

Depilacja

Obywatelska 10, 20-092 Lublin
0.0
Brak opinii

Zespół Gabinetu La Belle to wysoko wykwalifikowani fachowcy z zakresu kosmetologii estetycznej, pielęgnacyjnej oraz zabiegów dermokosmetycznych. Z zakresu stylizacji oraz pielęgnacji paznokci dłoni i stóp, a także wizażu. Praca jest Naszą pasją , dlatego też stale poszerzamy swoją wiedzę

Salony z podobnych kategorii

Piercing, czyli przekłuwanie różnych części ciała, to dość popularny zabieg. Pełni rolę estetyczną, ale w niektórych przypadkach jest również elementem danej kultury lub sposobem na wyrażenie swojej przynależności do danej grupy lub symbolem pewnych przekonań. Niezależnie od powodów, dla których decydujesz się na kolczyk, warto zadbać o wybór odpowiedniego salonu. Najważniejszym wyznacznikiem powinna być sterylność miejsca i przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Jakiekolwiek uchybienia w tym obszarze mogą powodować groźne zakażenia, ponieważ podczas zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, czego efektem jest krew. Jeśli interesuje Cię profesjonalizm i bezpieczeństwo, umów się na piercing w salonie z Lublina. 

Przekłuwanie ciała - rodzaje

Piercing obejmuje wiele obszarów ciała, dlatego wyróżnia się kilka jego rodzajów, w tym:

- piercing ucha. Najpopularniejsza i najstarsza form piercingu. Rodzice decydują się nawet na przekłucie uszu kilkumiesięcznym dziewczynkom, dlatego nikogo nie dziwi taki widok w naszej kulturze. Odmianą tego rodzaju piercingu jest rozpychanie małżowiny za pomocą specjalnie przygotowanych tuneli,

- piercing nosa. Początkowo występował wyłącznie w plemionach wojowniczych, z czasem zwyczaj przejęty przez kulturę zachodu. Zakładane są zarówno drobne kolczyki, jak i obręcze,

- piercing języka. Pojawiał się wśród Azteków i Majów, dzisiaj chętnie wykonywany przez młodych, i nie tylko, ludzi. W porównaniu do innych form przekłuwania ciała jest bardzo dyskretny i niemal niewidoczny. Wiąże się jednak ze sporym dyskomfortem, zwłaszcza na samym początku,

- piercing intymny. To kontrowersyjna metoda zdobienia ciała, w związku z tym ma swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Dla jednych stanowi afrodyzjak, dla innych jest nie do przyjęcia.

Jak przebiega przekłuwanie ciała?

Zabieg piercingu nie trwa długo, choć czas, jak i przebieg uzależniony jest od części ciała, w której umieszczany jest kolczyk. Przebieg zabiegu obejmuje kilka etapów, które mają miejsce w określonej kolejności. Każdy, profesjonalny salon piercingu w Lublinie rozpoczyna od dezynfekcji miejsca nakłucia. Zmniejsza to ryzyko zakażeń, jak i powikłań po zabiegu. Do przekłucia używa się jednorazowej igły wenflonowej lub specjalnego pistoletu, co uzależnione jest od rodzaju piercingu. Następnie przechodzi się do przekłuwania. Najpopularniejsze miejsca nie wymagają znieczulenia, choć niektórzy klienci decydują się również na wykorzystanie znieczulenia miejscowego dla przekłucia uszu czy brwi. Zwykle jednak maści uśmierzające ból nakładane są podczas przekłuwania potencjalnie bolesnych miejsc, np. stref intymnych czy nosa. 

Piercing przeciwwskazania

Choć przekłuwanie uszu wydaje się być zabiegiem dostępnym dla wszystkich, okazuje się, że istnieją konkretne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Przekłuwanie ciała nie jest możliwe u pacjentów, którzy:

- cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi,

- posiadają stany zapalne, zakaźne lub innego typu zmiany skórne występujące w okolicy nakłucia,

- mają tendencje do powstawania bliznowców,

- mają alergie na metale,

- chorują na schorzenia przewlekłe (np. cukrzycę).

Decydując się na piercing w Lublinie, można skorzystać z prostej aplikacji Moment.pl i umówić się za jej pośrednictwem na kolczykowanie.  W aplikacji można wybrać salon w zależności od preferowanej dzielnicy, a także poznać szczegółowe informacje dotyczące przebiegu zabiegu, jak i cen. Dopiero na miejscu kosmetolog przeprowadzi wstępny wywiad i wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Przekłuwanie ciała- zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu piercingu należy szczególnie zadbać o pielęgnację miejsc, gdzie wykonano nakłucie. Zadbaj, by rana prawidłowo się goiła. Przede wszystkim zmieniaj regularnie opatrunek, dezynfekuj i oczyszczaj ranę. Uważaj także na potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Niewskazane jest również dotykanie jej brudnymi rękami. Wszystkie te działania uchronią Cię przed potencjalnym zagrożeniem i powikłaniami.