Przejdź do głównej zawartości

Piercing i przekłuwanie Łódź

Płatności online
Bezpieczny salon
EnJu Studio Justyna Rawska - zarezerwuj wizytę

EnJu Studio Justyna Rawska

Inne

Gdańska 141 a lok.10, 90-356 Łódź
4.99
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów

Przepięknie i niezwykle staranne wykonane paznokcie przez Izę. Pieknie opracowane skorki. Jeszcze nigdy (!) nie mialam wykonanych przedluzanych paznokci tak pieknie, cieniutko i naturalnie ! Serdeczna atmosfera i duuuużo kolorków do wyboru. Do zobaczenia! :)

Płatności online
Bezpieczny salon
Gabinet Urody Joanna Stus - zarezerwuj wizytę

Gabinet Urody Joanna Stus

Inne

Żubardzka 3, 91-022 Łódź
4.99
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów
Sprzedaż produktów

Rewelacyjna, przeurocza i przesympatyczna Pani Joanna!!! Zabieg przekłuwania uszu troszkę przerażał i napawał obawą, a okazało się, że zaangażowanie, podejście i profesjonalizm Pani Joanny rozwiały nasze wątpliwości i znalazłyśmy się w grupie zadowolonych klientów salonu!!! Bardzo dziękujemy i gorąco polecamy!!!

Płatności online
Bezpieczny salon
Wiosna Odnowa Biologiczna - zarezerwuj wizytę

Wiosna Odnowa Biologiczna

Inne

Orla 13, 90-317 Łódź
4.98
Płatności online
Bezpieczny salon
Sprzedaż bonów

Świetne miejsce ;) Pani Monika jest profesjonalistką w każdym calu ;) Idealnie dobrała zabieg do moich potrzeb, wszystko dokładnie wytłumaczyła i po kolei informowała, co się dzieje z moją twarzą ;) Do tego wszystkiego w salonie panuje fantastyczna atmosfera, dzięki której poczułam się w pełni zrelaksowana ;)

Piercing, czyli przekłuwanie ciała, cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród ludzi młodych. W tradycyjnych kulturach to pewnego rodzaju rytuał, obecnie jednak zabieg wykonywany jest przede wszystkim z powodów estetycznych. W niektórych przypadkach również jako chęć podkreślenia swojej przynależności do grupy. Powodów kolczykowania może być wiele, podobnie jak miejsc, w których kolczyk jest umieszczany. Najważniejsze, by cały zabieg był bezpieczny i przebiegał w sterylnych warunkach. 

Jakie części ciała przekłuwamy najczęściej?

Kolczyk można umieścić w różnych częściach ciała. Zwykle pojawia się w łatwo dostępnych miejscach. Nikogo nie dziwi już kolczyk w uszach, a nawet w nosie. Kolczykowanie może również dotyczyć języka czy brwi. Biżuteria jest zauważalna, ale spotyka się z coraz większą akceptacją lub bardzo neutralnym stosunkiem. Inny rodzaj kolczykowania dotyczy umieszczania biżuterii w strefach intymnych czy sutkach. Temat jest dość kontrowersyjny, ale stosunkowo niewidoczny, ponieważ kolczyki są schowane pod ubraniem. Czasami kolczyki znajdujące się na sutku mogą delikatnie prześwitywać przez cienką bluzkę. 

Czy piercing jest bezpieczny?

Każdy salon piercingu w Łodzi dokłada wszelkich starań, by zapewnić swoim klientom komfort podczas przekłuwania ciała, jak i bezpieczeństwo. Choć zabieg wydaje się z pozoru prosty, może spowodować wiele powikłań, groźnych dla zdrowia. Dzieje się tak, ponieważ podczas zabiegu dochodzi do przerwania struktury skóry oraz pojawiania się krwi, co zwiększa podatność na infekcje. Niezależnie od miejsca kolczykowania na ciele powstaje też rana. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad higieny oraz utrzymywanie sterylnych warunków. W przeciwnym razie może dojść do zainfekowania rany bakteriami gronkowca, wirusem WZW typu B i C lub wirusem HIV. Brak standardów higienicznych, a także nieprawidłowa pielęgnacja rany może również przedłużyć okres gojenia, jak i przyczynić się do różnych powikłań.

Kiedy piercing jest złym pomysłem?

Nie każdy powinien decydować się na przekłuwanie ciała. Związane jest to z pewnymi przeciwwskazaniami, które dotyczą stanu skóry, jak i ogólnego stanu zdrowia. Piercing nie powinien być wykonywany u osób, które posiadają uczulenie na metal lub chorują na zaburzenia krzepliwości krwi. Ozdoba jest również zbędna u osób, które posiadają tendencję do powstawania bliznowców oraz w miejscu nakłucia mają stany zapalne. Zabiegowi nie powinny się również poddawać osoby chorujące na cukrzycę. Warto zdawać sobie sprawę z tych ograniczeń, a dodatkowo w salonie kosmetolog powinien przeprowadzić krótki wywiad i ocenić kondycję skóry w miejscu nakłucia. Jeśli interesuje się taka forma ozdabiania ciała, to umów się na piercing w salonie z Łodzi i skorzystaj z profesjonalnej usługi. Wystarczy, że pobierzesz aplikację Moment.pl i zaznaczysz preferowany salon, wybierając wolny termin wizyty.

Jak zapobiegać powikłaniom po piercingu?

Najważniejszym krokiem zapobiegającym powikłaniom po przekłuwaniu ciała jest wybór profesjonalnego gabinetu. Piercing w Łodzi spełnia takie warunki. Zapewnia jednorazowe, sterylne narzędzia, jak i najwyższe standardy higieny. Osoba wykonująca zabieg posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, a ponadto dokładnie tłumaczy klientowi przebieg zabiegu, jak i szczegółowe zalecenia po nim. Sam zabieg polega po prostu na przekłuciu skóry, gdzie powstaje niewielki otwór. W nim umieszczany jest kolczyk. Dużo ważniejsza jest pielęgnacja po zabiegu, która uzależniona jest od miejsca przekłucia. Mając kolczyk w języku, należy na początku regularnie płukać jamę ustną bezalkoholowym płynem lub roztworem soli po każdym posiłku. Natomiast w pozostałych miejscach ranę należy przemywać. Przez cały czas należy uważnie obserwować proces gojenia się rany, a w razie problemów zgłosić się do lekarza. Dzięki wyborowi odpowiedniego salonu kosmetycznego, jak i prawidłowej pielęgnacji, rany goją się jednak szybko i poprawnie, dzięki czemu kolczyk staje się ozdobą i powodem do dumy.