Zamykanie naczynek twarz

Delikatna cera naczynkowa stanowi problem bardzo wielu osób. Pojawiające się na niej „pajączki” wyglądają nieestetycznie i często szpecą nasz wygląd. Codziennie staramy się je ukryć pod wieloma warstwami pudru i korektora. Czasem bezskutecznie. Co z tym zrobić? Istnieje metoda, dzięki której w prosty sposób trwale pozbędziemy się popękanych naczynek, a nasza twarz odzyska równomierny koloryt i zdrowy wygląd. Jest to zabieg laserowego zamykania naczynek.

Pokaż w mojej okolicy »
Zamykanie naczynek twarz

Czym się popularne „pajączki”?

Problematyczne niedoskonałości to rozszerzone naczynia włosowate, których czerwona barwa prześwituje przez skórę. Swoim kształtem oraz budową przypominają pajęczą sieć. Stąd właśnie wzięła się ich pospolita nazwa – „pajączki”. Największe skłonności do powstawania rozszerzonych naczyń mają osoby posiadające delikatną i wrażliwą skórę. Pojawianiu się „pajączków” sprzyjają zmienne temperatury, zdenerwowanie, ciągły stres lub picie gorącej herbaty i kawy.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Najważniejsza jest konsultacja z kompetentnym lekarzem przed zabiegiem. Specjalista musi zbadać głębokość zmian oraz obszar ich wystąpienia. Na tej podstawie dobiera długość wiązek laserowych, które wykorzysta podczas zabiegu. Dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest odstawienie leków z kwasem salicylowym oraz fotouczulających. Zaleca się także picie dużej ilości wody.

Na czym polega zabieg?

Wiązka laserowa absorbowana jest przez hemoglobinę oraz dociera do naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu wytwarzana jest energia cieplna, która działa wysuszająco na ścianki naczyń krwionośnych. W efekcie naczynka obumierają i wchłaniane są przez organizm. Dzięki temu rozszerzone naczynka nie są już widoczne na skórze twarzy. Zaletą zabiegu jest to, że zwykle wystarczy wykonać go raz, aby uzyskać pożądany rezultat. Czasami wymagane jest ok. 3 zabiegi.

Zalecenia po zabiegu

Skorzystanie z zabiegu rodzi obowiązek przestrzegania zaleceń lekarza. Specjaliści zakazują opalania się przez ok. miesiąc od zabiegu. Ponadto przez dwa tygodnie po zabiegu nie wolno uprawiać sportu ani korzystać z solarium, sauny, gorących kąpieli oraz masaży. Zaleca się natomiast stosowanie kosmetyków o działaniu wzmacniającym skórę twarzy, a także maści przyspieszające gojenie.

Czego dotyczą przeciwwskazania?

Zabiegu z użyciem lasera nie powinny wykonywać osoby chore na epilepsję oraz cukrzycę. Zakaz obejmuje także kobiety w ciąży i osoby przyjmujące leki przeciw krzepliwości krwi lub fotouczulające. Zabieg nie jest wskazany w przypadku uszkodzonej skóry i świeżej opalenizny.

Cena zabiegu

Zamykanie naczynek na twarzy metodą laserową kosztuje ok. 100 zł – 600  zł.