Zamykanie naczynek - szyja

Każda kobieta chce mieć piękną i nieskazitelną skórę. Niestety często marzenia te ulatują wraz z pojawieniem się nieestetycznych „pajączków” w postaci pękających naczynek, które mogą wystąpić w wielu miejscach naszego ciała, nawet na szyi. Rozwiązaniem tych problemów jest zabieg polegający na laserowym zamykaniu naczynek. Warto dowiedzieć się o nim więcej.

Pokaż w mojej okolicy »
Zamykanie naczynek - szyja

Jak się przygotować do zabiegu?

Pierwszą czynnością przed przystąpieniem do zabiegu jest konsultacja ze specjalistą. Wówczas dobierana jest długość fal lasera, dostosowana do głębokości naczynek. Jeśli zażywamy leki zawierające kwas salicylowy lub takie, które mogą powodować fotouczulenia, należy je przed zabiegiem odstawić. Warto również dobrze nawodnić organizm, pijąc dużą ilość wody.

Działanie lasera

Do laserowego zamykania naczynek wykorzystywane jest zjawisko fototermolizy. Polega ono na oddziaływaniu wiązki lasera na hemoglobinę, która pochłania ją i zamienia na ciepło. Woda, która jest składnikiem tkanek, pod wpływem tego ciepła ulega odparowaniu, dzięki czemu ścianki naczyń wysuszają się, a następnie zostają wchłonięte.  W ten sposób znikają z powierzchni skóry.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu ruchomej głowicy, wyposażonej w chłodzącą końcówkę. Takie rozwiązanie pozwala na zminimalizowanie odczucia bólu. Zabieg zamykania naczynek przy użyciu tej metody nie jest czasochłonny – trwa zaledwie 20  minut.

Ile zabiegów potrzeba do uzyskania zadowalającego efektu?

W zależności od rozległości defektu ilość zabiegów może być zróżnicowana. Jeśli problem dotyczy pojedynczych naczynek, z reguły wystarcza pojedynczy zabieg. Jeśli zmiany są bardziej rozległe,trzeba wykonać kilka zabiegów w odstępach około 4 – 6 tygodni. W wyniku przeprowadzonego zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie lub lekki obrzęk, który mija po kilku dniach.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu zamykania naczynek należy unikać ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli i masaży. Nie wolno wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych ani przyjmować leków, czy używać kosmetyków fotouczulających lub złuszczających naskórek.

Koszt zamykania naczynek na szyi

Cena zabiegu laserowego zamykania naczynek na szyi kształtuje się w granicach 200 – 300 złotych.